Karty GeForce RTX 30 w wersji Founders Edition nie otrzymają blokady kopania kryptowalut

Karty  GeForce RTX 30 w wersji Founders Edition nie otrzymają blokady kopania kryptowalut

Dwa dni temu NVIDIA oficjalnie potwierdziła, że na rynek wypuszcza nowe wersje kart graficznych GeForce RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060 Ti, które wyróżniać się będą dopiskiem "Lite Hash Rate". Karty te otrzymają nową wersję GPU, które wprowadza ulepszoną blokadę przeciw kopaniu kryptowalut. Teraz pojawiły się kolejne informacje, które jasno wskazują, że GPU w wersji Lite Hash Rate będą rozsyłane wyłącznie do zewnętrznych partnerów producenta, co oznacza, że karty Founders Edition nie otrzymają podobnych zmian. W oświadczeniu przesłanym do PCGamer NVIDIA potwierdziła, że ​​nie planuje tworzenia wersji Founders Edition dla RTX 3080, RTX 3070 lub RTX 3060 Ti z wykorzystaniem chipów LHR, które są poprawionymi procesorami graficznymi z dodatkowymi środkami zapobiegającymi kopaniu. 

Karty Founders Edition nie otrzymają usprawnienia w postaci ograniczenia szybkości wydobywania kryptowalut, co może oznaczać, że wersje te zbliżają się, lub już osiągnęły koniec swojego życia i produkcja została wstrzymana.

Wszystkie ulepszone GPU w wersji Lite Hash Rate trafią wyłącznie bezpośrednio do partnerów firmy, którzy na tej podstawie będą tworzyć własne karty graficzne GeForce RTX z autorskimi rozwiązaniami chłodzenia. Spekuluje się, że ta decyzja oznacza, że ​​karty graficzne z serii GeForce RTX 30 Founders Edition zbliżają się lub dobiegły końca swojego życia. Oznacza to, że produkcja kart graficznych bezpośrednio od NVIDII mogła zostać już wstrzymana, co sprawi, że karty Founders Edition będą jeszcze rzadszymi okazami na rynku. 

NVIDIA ma nadzieję, że wypuszczając układy GPU GeForce ze zmniejszoną o połowę wydajnością wydobywczą, więcej z tych kart trafi na rynek gier komputerowych. Aby uspokoić górników kryptowalut, zamiast tego wypuszczane są karty graficzne z serii CMP. NVIDIA i jej partnerzy aktualizują karty graficzne RTX 3080RTX 3070 i RTX 3060 Ti, starając się żeby więcej kart graficznych GeForce trafiało do graczy. Nowe zmienione układy GPU zmniejszają o połowę szybkość wydobywania Ethereum i innych kryptowalut po wykryciu uruchomionego algorytmu.  Tym razem nie wystarczy wykorzystanie specjalnej wersji sterownika (przynajmniej taką mamy nadzieję).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty GeForce RTX 30 w wersji Founders Edition nie otrzymają blokady kopania kryptowalut

 0