Karty graficzne Ampere z serii GeForce RTX 30 zaliczyły najlepszy start w historii NVIDII

Karty graficzne Ampere z serii GeForce RTX 30 zaliczyły najlepszy start w historii NVIDII

W swojej najnowszej prezentacji dla inwestorów NVIDIA określiła premierę kart graficznych Ampere z serii GeForce RTX 30 jako najlepszą w historii firmy. Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez zielony zespół, graczom PC udostępniono więcej kart graficznych Ampere niż kiedykolwiek wcześniej, co doprowadziło do zwiększenia udziału w rynku gier komputerowych. NVIDIA chwali się, że GPU Ampere były dotychczas najszybciej rozwijającą się architekturą, co skutkowało dwukrotnie wyższą sprzedażą kart graficznych GeForce RTX 30 na rynku końcowym. Wykres pokazuje ogromne zapotrzebowanie na karty graficzne z serii GeForce RTX 30 w ciągu pierwszych 18 tygodni od premiery, a wzrost ten nadal rośnie wykładniczo.

NVIDIA określiła premierę kart graficznych Ampere z serii GeForce RTX 30 jako najlepszą w historii firmy.

NVIDIA pokazuje również, że karty graficzne GeForce RTX 30 mają ponad dwukrotnie większy udział niż Turing na Steamie. Wyniki te uzyskano dla tego samego okresu po premierze, a gracze (i nie tylko) po prostu kupują praktyczne wszystko, co trafia do sklepów, niezależnie od szalonych cen, jakie trzeba za nie zapłacić w obecnej sytuacji rynkowej. Innym interesującym szczegółem pokazanym przez firmę jest to, że coraz więcej graczy dokonuje upgrade'u, co oznacza, że ​​większość graczy kupuje teraz wysokiej klasy karty graficzne, które kosztują ponad 300 USD. Obecna średnia cena dla Ampere wynosi 360 USD i nie bez powodu. Wykres obejmuje pierwsze 6 miesięcy po premierze, a NVIDIA początkowo wprowadziła na rynek tylko karty graficzne z wyższej półki, czyli GeForce RTX 3090, RTX 3080 i RTX 3070.

Wszystkie te karty kosztują ponad 500 USD, a biorąc pod uwagę zawyżone ceny, które zapłacili za nie użytkownicy, zakładać można, że średnia cena jest sztucznie zawyżona. Co więcej, tańsze opcje, takie jak RTX 3060 Ti i RTX 3060, były dostępne dopiero pod koniec zeszłego lub na początku tego roku, co oznacza, że ​​ich sprzedaż nie w mniejszym stopniu miała wpływ na te statystyki. NVIDIA chwali się również, że jej laptopy z kartami GeForce zaliczyły skumulowany roczny wskaźnik wzrostu +20%, wyprzedzając całą linię PlayStation 2020. Te liczby dotyczą wszystkich laptopów do gier GeForce, a nie tylko wariantów RTX. Pomimo ogromnej liczby dostarczonych procesorów graficznych, podstawowa liczba zainstalowanych procesorów graficznych GeForce RTX nadal wynosi 15%, podczas gdy reszta graczy korzystających z kart GeForce posiada w swoich komputerach inne grafiki niż z rodziny RTX. Nadchodząca seria GeForce RTX 3050 może to zmienić, ponieważ pomogłaby przyciągnąć więcej graczy na pokład RTX, ale problemy z dostępnością i dostawami wciąż będą głównym problemem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne Ampere z serii GeForce RTX 30 zaliczyły najlepszy start w historii NVIDII

 0