Karty graficzne GeForce "Ampere" nawet z 24 GB VRAM? Nowe plotki na temach specyfikacji i premiery

Karty graficzne GeForce "Ampere" nawet z 24 GB VRAM? Nowe plotki na temach specyfikacji i premiery

Coraz więcej plotek i przecieków sugeruje, że premiera nowej generacji kart graficznych GeForce nastąpi we wrześniu. Swoje trzy grosze w tym temacie postanowił dorzucić portal WccfTech, który powołując się na swoje źródła przedstawił domniemany skład GPU Ampere z gamingowych grafik. Warto jednak zastrzec, że NVIDIA podobno nie potwierdziła jeszcze nazw kart, więc te mogą ostatecznie wyglądać inaczej niż RTX 30xx. I tak, Zieloni planować mają wypuszczenie trzech kart graficznych we wrześniu, jednej w październiku, a data premiery dwóch kolejnych podobno nie została jeszcze ustalona. Jako że nie znamy jeszcze finalnego schematu nazewnictwa GeForce’ów z rodziny Ampere określać będziemy je na podstawie poprzedników, których zastępują i numerów płyt.

Flagowy model, bazujący na płycie PG132-10, według najnowszych plotek oferować będzie aż 24 GB VRAM.

I tak, flagowy model, bazujący na płycie PG132-10, według najnowszych plotek oferować będzie aż 24 GB VRAM. Ten zastąpi na rynku GeForce’a RTX 2080 Ti i zadebiutować ma w drugiej połowie września. Kolejne w kolejce, PG132-20 i PG132-30, zastąpić mają RTX-a 2080 SUPER i wyposażone będą w odpowiednio 20 GB i 10 GB pamięci graficznej. PG132-20 zadebiutować mają w pierwszej połowie października, a model z 10 GB na pokładzie w połowie września. Grafika z 20 GB najpewniej będzie bezpośrednim konkurentem dla Big Navi od AMD, które otrzymać ma 16 GB pamięci VRAM. Idąc dalej mamy PG142-0 i PG142-10, czyli następców RTX-a 2070 SUPER, którzy wyposażeni mają być w odpowiednio 16 GB i 8 GB VRAM. O ile jednak PG142-10 trafić ma na rynek w drugiej połowie września, tak PG142-0 podobno nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Ostatni z modeli, oparty o płytę PG190-10, to następca GeForce’a RTX 2060 SUPER, który również otrzyma 8 GB VRAM. Tutaj również nie ustanowiono jeszcze daty premiery.    

Z kolei GamersNexus donosi, że zapowiedź nowej generacji kart graficznych GeForce nastąpi już 9. września, czyli za miesiąc. Wcześniejsze przecieki wspominały zaś o premierze 17 września, ale oznaczać może to, że 9 września doczekamy się tylko papierowego debiutu, a nieco ponad tydzień później pierwsze karty RTX 3000 trafią do sklepów. Tak czy inaczej, najbliższe miesiące zapowiadają się niezwykle ekscytująco dla rynku PC, ponieważ premierę swoich nowych grafik planuje również AMD, które w czwartym kwartale dostarczy jeszcze procesory Ryzen bazujące na architekturze Zen 3. Co więcej, Intel również obiecywał, że w tym roku dostarczy swoje samodzielne karty graficzne Xe i jeszcze w sierpniu usłyszeć mamy więcej na temat tej architektury.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne GeForce "Ampere" nawet z 24 GB VRAM? Nowe plotki na temach specyfikacji i premiery

 0