Karty graficzne GeForce RTX 30 z nowym ogranicznikiem kopania kryptowalut pojawią się w połowie maja

Karty graficzne GeForce RTX 30 z nowym ogranicznikiem kopania kryptowalut pojawią się w połowie maja

NVIDIA podobno właśnie poinformowała swoich partnerów na temat dostępności nadchodzących układów graficznych GAxx2. Te GPU będą wyposażone w nowy ogranicznik wydobywania kryptowalut i najprawdopodobniej zapewnią też obsługę RezisableBAR bez konieczności aktualizacji vBIOS. Według najnowszych przecieków Zieloni spodziewają się, że chipy GAxx2 pojawią się w sprzedaży w połowie maja, co oznacza, że ​​pierwsi klienci mogą otrzymać swoje karty w czerwcu. Warto tu jednak podkreślić, że ze źródeł portalu VideoCardz wynika, iż ​​NVIDIA nie planuje odróżniać układów Lite Hash Rate (LHR) od istniejących modeli. Nazwy produktów się nie zmienią w żaden sposób, a jedynym sposobem na odróżnienie nowych od starszych modeli może być weryfikacja daty produkcji lub spojrzenie na oznaczenie na GPU.

Według najnowszych przecieków Zieloni spodziewają się, że chipy GAxx2 pojawią się w sprzedaży w połowie maja.

NVIDIA udostępniła ReBAR we wszystkich kartach z rodziny Ampere. Nawet dwucyfrowe wzrosty wydajności

Oznacza to, że konsumenci, którzy w przeważającej większości dokonują zakupów internetowych, będą nabywać te karty w ciemno. Ostatecznie narzędzia do monitorowania parametrów karty graficznej powinny być w stanie rozpoznać, która wersja jest używana. W końcu procesory graficzne GAxx2 będą miały inny identyfikator urządzenia PCI i będą wymagały nowego sterownika. Tego typu programy powinny również raportować o wsparciu ReBAR. Warto zauważyć, że Lite Hash Rate nie jest terminem marketingowym, ale raczej terminem używanym do opisania nowych procesorów graficznych dla partnerów. NVIDIA dała jasno do zrozumienia, że ​​te chipy będą oferować dokładnie taką samą wydajność w grach, jak karty już dostępne na rynku (nie biorąc pod uwagę wzrostu wydajności z racji ReBAR).

Co być może najważniejsze w tej informacji to fakt, że „ciche uruchomienie” serii RTX 30 LHR powinno także poprawić podaż kart graficznych Ampere. NVIDIA nie wyjaśniła jeszcze, jakie zmiany zamierza wprowadzić, by ograniczyć wydajność wydobywania kryptowalut na nowych GPU. Poprzednia próba wprowadzenia ogranicznika programowego w GeForce RTX 3060 zakończyła się spektakularnym niepowodzeniem po tym, jak NVIDIA „przypadkowo" wypuściła sterownik pozbawiony blokady. Model ten również otrzymać ma nową wersję z ponownie wprowadzonym ogranicznikiem kryptowalutowym. Plotki sugerują także, że GeForce RTX 3090 może być jedyną kartą, która nie będzie miała takiej blokady kopania kryptowalut, co wynika z faktu, że takowa nie jest tu potrzebna. Rentowność wydobycia na tym modelu jest niska ze względu na wysoką cenę samej karty. Jednak nadal oczekuje się, że karta otrzyma nowy procesor graficzny GA102-302, co wynikać może po prostu z aktualizacji ReBAR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne GeForce RTX 30 z nowym ogranicznikiem kopania kryptowalut pojawią się w połowie maja

 0