Karty graficzne Intel Arc mogą zaliczyć opóźnienie. Najpierw otrzymamy laptopowe modele

Karty graficzne Intel Arc mogą zaliczyć opóźnienie. Najpierw otrzymamy laptopowe modele

Najnowsze plotki dotyczące wprowadzenia na rynek pierwszej linii gamingowych kart graficznych od Intela wskazują, że ich premiera może zostać przełożona na nieco bardziej odległy termin. Głównym winowajcą wszelkich opóźnień może być niepewność w łańcuchu dostaw, która dotyka całą branżę od przeszło roku.

W tej chwili oficjalna strona Intela z nadchodzącymi samodzielnymi kartami graficznymi podaje przybliżoną datę premiery w pierwszym kwartale przyszłego roku zarówno dla laptopów, jak i komputerów stacjonarnych. YouTuber Moore's Law Is Dead twierdzi jednak, że jego źródła mówią mu, że nie jest to wcale pewne. MLID przekonuje, że jego źródła są prawie w 100 procentach pewne, iż desktopowe karty Arc Alchemist nie zostaną wydane przed drugim kwartałem 2022 roku. Mówią również, że niektóre modele dla laptopów mogą pojawić się wcześniej, być może w oknie Q1, które Intel ma obecnie na swojej stronie internetowej.

Najnowsze plotki dotyczące wprowadzenia na rynek pierwszej linii gamingowych kart graficznych od Intela wskazują, że ich premiera może zostać opóźniona.

Karty graficzne Intel Arc mogą zaliczyć opóźnienie. Najpierw otrzymamy laptopowe modele

Pod koniec zeszłego miesiąca, kiedy plotki wskazywały na możliwy schemat nazewnictwa kart Arc, źródła MLID ujawniły mu, że głównym czynnikiem przy ustalaniu dokładnej daty ich wydania były postępy w pracach nad sterownikami graficznymi. Źródła MLID mówią teraz, że sterowniki Arc Intela szybko się poprawiają. YouTuber twierdzi jednak, że ma kontakty w Azji Wschodniej, informujące go o wybuchach epidemii Covid-19 w fabrykach wzdłuż łańcucha dostaw Intel Arc. Ostatnio pojawiły się doniesienia o blokadach covidowych w Malezji, które z pewnością nie pomagają globalnemu niedoborowi chipów, ale nie wiadomo, czy są one związane z Intel Arc. Czynnikiem może być również niedawny kryzys energetyczny w Chinach. Należy jednak podkreślić, że do premiery tych produktów pozostało jeszcze kilka miesięcy, a w tym czasie wiele może się zmienić.

Intel ARC Alchemist - referencyjna karta graficzna zaprezentowana na renderach

Wcześniejsze plotki wskazywały, że po wprowadzeniu na rynek najwyższej klasy karta Intel Arc Alchemist dla komputerów stacjonarnych może działać równie dobrze jak RTX 3070 Nvidii lub bliżej 3060 Ti. Model z niższej półki może plasować się gdzieś w okolicach GTX 1650 Max-Q. Ten ostatni dał nadzieję, że Intel Arc może celować w niższe przedziały cenowe GPU, z których najwyraźniej zrezygnowały NVIDIA i AMD.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne Intel Arc mogą zaliczyć opóźnienie. Najpierw otrzymamy laptopowe modele

 0