Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3060 już dostępne na rynku wtórnym. Górnicy już sprzedają karty

Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3060 już dostępne na rynku wtórnym. Górnicy już sprzedają karty

Czyżby obniżenie przez NVIDIĘ wydajności karty graficznej GeForce RTX 3060 w kopaniu kryptowalut już przynosiło pierwsze efekty? Na to wygląda. Nadchodzące grafiki Zielonych pojawiły się bowiem w jednym z białoruskich sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży produktów z drugiej ręki. Fakt, że nowe karty NVIDII trafiły w ręce górników jeszcze przed oficjalną premierą, nie powinien już nikogo dziwić, gdyż od jakiegoś czasu docierają nas słuchy, że sklepy i dystrybutorzy sprzedają sprzedają RTX-y 3060, łamiąc embargo producenta i dzieje się to praktycznie na całym świecie. Skąd założenie, że karty sprzedawane są górnikom? Ponieważ nie ma jeszcze dostępnych sterowników dla tego modelu, co oznacza, że jest on praktycznie bezużyteczny dla graczy, ale w teorii powinien nadawać się do kopania kryptowalut. Słowo klucz w tym przypadku to powinien. 

Nadchodzące grafiki Zielonych pojawiły się w jednym z białoruskich sklepów internetowych specjalizujących się w sprzedaży produktów z drugiej ręki.

Osoba o imieniu Artem oferuje na sprzedaż trzy karty graficzne Gigabyte GeForce RTX 3060 Eagle OC w cenie 2800 BYN, czyli blisko 4000 PLN. Co więcej, mówimy tu o cenie za sztukę, a nie za wszystkie trzy. Przypominamy, że oficjalna sugerowana przez NVIDIĘ cena za RTX 3060 to 1599 PLN. Z opisu dowiadujemy się, że jedna z kart graficznych została już rozpakowana do weryfikacji. Można się domyślać, że weryfikacja ograniczała się do sprawdzenia wydajności wydobycia kryptowalut. NVIDIA ogłosiła, że ​​RTX 3060 będzie pierwszą kartą graficzną, która będzie miała ogranicznik wydobywania kryptowalut, zmnijeszający szybkość hashowania, gdy oprogramowanie układowe wykryje algorytm wydobywania. 

Po sprawdzeniu, jak wolna jest karta graficzna, sprzedawca mógł zdecydować się na pozbycie się kart graficznych. W sieci pojawiają się już jednak doniesienia, że ​​ze względu na wysoką wartość kryptowaluty, RTX 3060 może nadal generować wystarczająco dużo pieniędzy, aby uznać je za dochodowe. Nie wiemy, czy sprzedawca zdecydował się sprzedać karty, ponieważ nie są one już przydatne w kopaniu, czy jest po prostu spekulantem, który próbuje zarobić. Niestety dla oryginalnego sprzedawcy/dystrybutora, zdjęcia ujawniają kody seryjne oferowanych kart. Dzięki temu Gigabyte może łatwo śledzić, gdzie karty zostały sprzedane i przez kogo. NVIDIA oficjalnie wypuści na rynek kartę graficzną GeForce RTX 3060 25 lutego, czyli w najbliższy czwartek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3060 już dostępne na rynku wtórnym. Górnicy już sprzedają karty

 0