Chłodzone cieczą Radeony RX 6900 XT LC trafiły do wolnej sprzedaży, pomimo ograniczeń AMD

Chłodzone cieczą Radeony RX 6900 XT LC trafiły do wolnej sprzedaży, pomimo ograniczeń AMD

Chłodzone cieczą Radeony RX 6900 XT LC, to ciekawe karty, którą z pewnością znalazłaby nabywców wśród fanów marki. Niestety, AMD wprowadziło dość kontrowersyjną politykę, że model ten będzie oferowany tylko i wyłącznie jako element gotowego systemu, co oznacza, że karta nie będzie do kupienia osobno na rynku DIY. AMD wielokrotnie podkreślało taki stan rzeczy w wypowiedziach dla różnych portali. "AMD udostępni ograniczoną liczbę referencyjnych kart graficznych Radeon RX 6900 XT chłodzonych cieczą dla wybranych twórców systemów. Twórcy systemów stanowią kluczową część ekosystemu gier, a oferowanie tego modelu za pośrednictwem swoich kanałów pomaga zapewnić, że jak najwięcej z tych produktów trafi w ręce graczy". "Zaprojektowana przez AMD chłodzona cieczą karta graficzna Radeon RX 6900 XT jest produktem z limitowanej edycji, przeznaczonym wyłącznie dla wybranych integratorów systemów." To oświadczenia dla Tom's Hardware i HardwareLuxx.

Karty Radeon RX 6900 XT LC miały być oferowane wyłącznie przez wybranych producentów gotowych zestawów komputerowych. Pomimo restrykcji wprowadzonych przez AMD, karty pojawiły się w detalu.

AMD twierdziło, że karty nie da się kupić bez gotowego systemu, chyba że ktoś wymontuje kartę graficzną i będzie ją wtedy sprzedawał osobno na rynku wtórnym, albo działa bez zgody AMD. Pomimo zapewnień producenta karta trafiła na rynek i wcale nie trzeba razem z nią kupować obudowy pełnej dodatkowych podzespołów. Według nowych doniesień trzech sprzedawców detalicznych z Indii sprzedaje karty AMD Radeon RX 6900 XT LC osobno, bez dołączonej całej reszty komputera. Jest wysoce prawdopodobne, że te trzy sklepy to jeden sprzedawca działający pod różnymi adresami domenowymi, na co wskazuje choćby dokładnie ta sama cena wynosząca 223 020 rupii, co w przeliczeniu daje 11 474 zł.

Nie wiadomo, w jaki sposób detalista wszedł w posiadanie kart i na jakiej zasadzie je sprzedaje. Wydaje się mało prawdopodobne, by niektóre regiony były zwolnione z restrykcji nałożonych przez AMD. Niestety nie wiadomo, jaka jest sugerowana cena producenta, ponieważ AMD nigdy jej nie podało, skoro karta nie trafiła do wolnej sprzedaży. AMD Radeon RX 6900 XT LC to flagowiec AMD z układem Navi 21 XTXH taktowanym zegarem 2435 MHz i pamięciami 18 Gb/s. TDP podniesiono względem wersji chłodzonej powietrzem o 30 W dzięki zastosowaniu chłodzenia wodnego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chłodzone cieczą Radeony RX 6900 XT LC trafiły do wolnej sprzedaży, pomimo ograniczeń AMD

 0