KFA2 prezentuje autorską serię kart graficznych GeForce RTX 30

KFA2 prezentuje autorską serię kart graficznych GeForce RTX 30

Za nami prezentacja nowych kart graficznych NVIDII z serii GeForce RTX 3000. Nie ulega wątpliwości, że Zieloni namieszali w branży dzięki odpowiedniemu stosunkowi wydajności GPU względem cen. Pomału swoje autorskie układy przedstawiają również poszczególni producenci i nie inaczej jest w przypadku KFA2. W skład KFA2 GeForce SG wchodzą oczywiście RTX 3070, RTX 3080 oraz RTX 3090 z kolei zegary są prawie takie same jak w przypadku Founders Edition, a różnice po podkręceniu wynoszą 10-15 MHz. Ważną rolę odgrywa tutaj system chłodzenia i na wyposażeniu znajdziemy trzy 92-milimetrowe wentylatory, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby dołożyć jeszcze jeden 80-milimetrowy, który z pewnością poprawi chłodzenie naszego komputera. Nie zapomniano także o modnym, w pełni konfigurowalnym podświetleniu LED. Inna seria KF2A to GeForce EX posiadająca dwa 92-milimetrowe wentylatory oraz jeden 102-milimetrowy. Karty graficzne z tej serii mają wyższe zegary i na OC różnice wynoszą 40-60 MHz.

Karty graficzne KFA2 z serii GeForce RTX 30 będą dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: białej, czarnej oraz różowej.

Samo GPU jest 2,5-slotowe, dzięki czemu nie powinno być problemu z jej montażem w większości obudów. Oczywiście tutaj też otrzymujemy podświetlenie RGB LED, natomiast wszystkie zaprezentowane tutaj układy będą dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: białej, czarnej oraz różowej. Niestety na ten moment KFA2 nie zdradza daty premiery autorskich rozwiązań ani ich ceny, lecz zapewne zmieni się to w najbliższym czasie. Warto jeszcze wspomnieć, że mobilne wydanie Xtreme Tuner pozwala na łatwiejsze dostosowanie ustawień karty graficznej z poziomu smartfona. Dzięki tej aplikacji bez kłopotu zmienimy m.in. podkręcenie czy podświetlenie RGB. Co ciekawe GeForce RTX 3090 jest już po pierwszych testach i okazuje się, że mamy do czynienia z prawdziwą bestią. GeForce RTX 3090 wyposażono w aż 24 GB pamięci GDDR6X o prędkości 19,5 Gb/s, które obsługiwane będą przez 384-bitową szynę (przepustowość wynosić będzie więc 936 GB/s).

KFA2 prezentuje autorską serię kart graficznych GeForce RTX 30

Jeśli jesteście zainteresowani generacją RTX 20 i nie zamierzacie przeznaczać na ten cel zbyt dużo pieniędzy, to na wyróżnienie zasługuje testowany na naszych łamach KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Gamer (1-Click OC), który jest najprzystępniejszych cenowo kart graficznych tej klasy na polskim rynku. W tym przypadku na plus zasługują m.in. jakość wykonania, przyzwoity układ chłodzenia, bardzo dobre opcje podkręcania pamięci czy stosunkowo niskie zużycie energii. Wady to z kolei brak półpasywnego trybu chłodzenia oraz jedynie statyczne podświetlenie LED. Za kartę graficzną w momencie publikacji testu należało zapłacić 1799 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: KFA2 prezentuje autorską serię kart graficznych GeForce RTX 30

 0