Kingdom Come: Deliverance 2 przeniesie wybory z jedynki. Zrobi to w kreatywny sposób

Kingdom Come: Deliverance 2 przeniesie wybory z jedynki. Zrobi to w kreatywny sposób

Kingdom Come: Deliverance 2 zachwycić ma ogromem świata, historią oraz wyborami, jakich dokonamy. Jedyna również oferuje różne ścieżki prowadzenia bohatera i wpływania na otaczającą go rzeczywistość, a część z nich zostanie przeniesiona do kontynuacji.

Gry RPG polegają na dokonywaniu wyborów i podążaniu różnymi dostępnymi drogami. Nie inaczej mogło być w przypadku serii Kingdom Come: Deliverance, która nie prowadzi graczy za rączkę i daje jaką swobodę. Jak ujawnili deweloperzy sequel weźmie pod uwagę wybory graczy z jedynki, lecz dokona tego w kreatywny sposób. Według słów twórców z Warhorse, którzy udzielili wywiadu serwisowi PCGamesN system był inspirowany Wiedźminem 3: Dziki Gon.

Kingdom Come: Deliverance 2 weźmie pod uwagę wybory z pierwszej części. Zrobi to jednak kreatywnie.

Przypomnijmy, że w produkcji CD Projekt RED wybory z poprzedniej odsłony przenosiły się na podstawie zapisu rozgrywki, natomiast dla osób niegrających w Wiedźmina 2 przygotowano specjalną rozmowę z jedną z postaci, która przeprowadzała z nami przesłuchanie i tak wybieraliśmy zakończenia różnych wątków z dwójki.

I tak też będzie w Kingdom Come: Deliverance 2, chociaż Henryk nie będzie przesłuchiwany niczym Geralt z Rivii to opowie on swoją historię mieszkańcom Kuttenberga i wtedy dokonamy wyborów z pierwszej części, które gra uzna za kanoniczne.

Dlaczego tak? Ponieważ główny bohater w wyniku wydarzeń z pierwszego Kingdom Come: Deliverance stał się rozpoznawalny w okolicy, choć nie w całych średniowiecznych Czechach. Stąd też naturalnie mieszkańcy wyrażą zainteresowanie tą postacią i jego przygodami.

Można by to załatwić niczym w Dragon Age 2 czy Pillars of Eternity 2, w których gracz w serii okienek decydował o losach bohatera jeszcze przed startem rozgrywki, aczkolwiek tego właśnie autorzy chcieli uniknąć. Ich podejście polegające na dokonywaniu wyborów poprzez okienka dialogowe ma wypaść naturalniej.

Nie wiadomo czy dokonywane przez nas wybory wpłyną na świat gry jak w Wiedźminie 3, ale tego trzeba oczekiwać od tytułu RPG z otwartym światem.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingdom Come: Deliverance 2 przeniesie wybory z jedynki. Zrobi to w kreatywny sposób

 0