Kingston czołowym producentem DRAM. Firma zajmuje zdecydowaną większość rynku

Kingston czołowym producentem DRAM. Firma zajmuje zdecydowaną większość rynku

Na rynku panują niedobory wywołane m.in. ogromnym popytem na laptopy, komputery stacjonarne i podzespoły. Sytuacja ta jest efektem pracy zdalnej i nauki z domu, które wywołały zwiększenie zapotrzebowania na sprzęt. Dla producentów sytuacja ta jest jednak bardzo korzystna, a rok 2020 był bardzo zyskowny również dla producentów DRAM, gdzie króluje Kingston.

Na pandemii skorzystali również producenci pamięci DRAM. Zamówienia cały czas się zwiększały dzięki zwiększonemu popytowi na laptopy i komputery stacjonarne. Na szczycie listy największych producentów DRAM ponownie znalazł się Kingston, który zdobył aż 78% całego rynku. Według raportu TrendForce, w 2020 r. dostawy notebooków wzrosły o 26% rok do roku, co w połączeniu ze skokiem w sprzedaży komputerów stacjonarnych, oznacza również wzrost popytu na DRAM. Przychody z modułów wzrosły o około 5% porównując do roku wcześniej, osiągając 16,9 mld USD (16,1 mld USD w 2019 r.).

Kingston kolejny rok króluje na rynku pamięci DRAM. Firma zajmuje niemal 80% rynku osiągając 13,2 mld USD przychodu. Na drugim miejscu jest ADATA osiągając 3,19% udziałów.

Kingston zdominował listę największych producentów pamięci DRAM, osiągając 13,2 miliarda dolarów przychodów w 2020 roku z modułów pamięci. Ta ogromna kwota odpowiada 78% całego rynku. Co ciekawe, pomimo wzrostu przychodów o 2%, Kingston stracił 2,33% udziałów w rynku w porównaniu z 2019 rokiem. Sytuacja ta ma być efektem konserwatywnego podejścia do sprzedaży w 2020 roku i braku odpowiednich działań w związku z niepewnym rynkiem dotkniętym pandemią.

Drugie miejsce zajmuje Adata Technology, osiągając 540 milionów dolarów przychodu, co daje zaledwie 3,19% rynku. Przychody tajwańskiej firmy ze sprzedaży modułów DRAM wzrosły o 47% rok do roku. Nie jest to jednak rekordowy roczny skok, bo firma Kimtigo z Shenzhen osiągnęła 50% wzrost, co pomogło jej przeskoczyć z szóstego miejsca na czwarte.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kingston czołowym producentem DRAM. Firma zajmuje zdecydowaną większość rynku

 0