Kolejna gra z PlayStation trafi na PC? Sony może szykować niespodziankę

Kolejna gra z PlayStation trafi na PC? Sony może szykować niespodziankę

PlayStation Showcase miało kilka ciekawych momentów, jak choćby zapowiedź Metal Gear Solid 3 Remake i kolekcji pierwszych odsłon kultowej serii Konami czy prezentację rozgrywki ze Spider-Mana 2. Zabrakło jednak mocnych akcentów, a także zapowiedzi kolejnych portów gier na PC. Sony nie zapomina o graczach z komputerów i podobno za kilka miesięcy do sprzedaży trafi produkcja z PlayStation.

Kolejna gra z PlayStation zadebiutuje na PC w lipcu?

Na PlayStation Showcase nie zobaczyliśmy gry dedykowanej PC. Nie oznacza to, że Sony takowej nie planuje, wręcz przeciwnie. Jak poinformował na forum ResetEra użytkownik o pseudonimie The Snitch, który w przeszłości miał kilka sprawdzonych przecieków, w lipcu 2023 roku na komputerach zadebiutuje gra wcześniej dostępna tylko na konsoli PlayStation. Leaker nie dodał, o jaki konkretnie tytuł chodzi, lecz na liście potencjalnych kandydatów są: Ghost of Tsushima, Gran Turismo 7, Ratchet and Clank: Rift Apart, a nawet Horizon: Forbidden West. Ten ostatni to najmniej prawdopodobny strzał, bo gra premierę miała rok temu, zaś Sony trzyma się strategii wydawania swoich produktów na blaszakach dwa-trzy lata po wersji konsolowej.

Następna gra z PlayStation podobno trafi na PC w lipcu. Czyżby chodziło o Ghost of Tsushima?

Mimo wszystko nadal nie brakuje ciekawych propozycji - Ghost of Tsushima to kawał solidnej gry dostępnej na PS4 od lipca 2020 r. czyli blisko trzech lat. Dwa lata ma już Ratchet and Clank: Rift Apart, a deweloperzy Gran Turismo 7 przynajmniej na razie wykluczyli istnienie edycji innej niż na urządzenie Sony. Wielce prawdopodobne jest, że jeśli nie w lipcu to w nieodległej przyszłości posiadaczom PC przyjdzie zagrać w Ghost of Tsushima. Należy podchodzić do wszelkich plotek z dystansem i liczyć, że Japończycy pozytywnie nas zaskoczą.

Sony wydaje swoje gry na komputerach i ma w tym dwa cele

Sony otworzyło się na komputery i wydaje gry z PlayStation również na tę platformę. Choć mamy do czynienia głównie z odgrzewanymi kotletami, które sprzedały się na PlayStation i przyszła pora by dorobiły na PC. Drugim celem pozostaje zachęcenie graczy do kupna PlayStation, żeby zagrali w kontynuację na konsoli, tak jest z God of War (2018), który trafił na blaszaki, ale God of War: Ragnarok ujrzymy wyłącznie na PS5. Nie inaczej jest z The Last of Us Part 1 i Part 2.

Dział PC w PlayStation urósł do rangi "istotnego biznesu" przedsiębiorstwa i przykładowo Marvel's Spider-Man na komputerach sprzedał się w nakładzie 1,5 mln egzemplarzy, natomiast po The Last of Us Part 1 sięgnęło 368 tysięcy ludzi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna gra z PlayStation trafi na PC? Sony może szykować niespodziankę

 0