Kolejne 15 000 kont Call of Duty: Warzone zostało zbanowanych. Twórcy walczą z oszustami

Kolejne 15 000 kont Call of Duty: Warzone zostało zbanowanych. Twórcy walczą z oszustami

Raven Software i Activision kontynuują walkę z oszustami w Call of Duty: Warzone. Deweloper ujawnił za pośrednictwem Twittera, że kolejne 15 000 kont zostało zbanowanych i że „czeka ich więcej”, co jak sądzimy jest zapowiedzią kolejnych fal banów dla graczy, którzy chcą wygrywać za wszelką ceną, psując zabawę innym. Nie da się ukryć, że Call of Duty: Warzone od początku swojego istnienia zmaga się ze sporą liczbą oszustów. Problem wynika m.in. z faktu, że mamy do czynienia z tytułem free-to-play, więc potencjalne przyłapanie na korzystaniu z nielegalnego wspomagania nie pociąga za sobą odpowiednio surowej kary. Mimo to producent gry wciąż stara się ulepszać swoje zabezpieczenia przed cheaterami.

Deweloper ujawnił za pośrednictwem Twittera, że kolejne 15 000 kont Call of Duty: Warzone zostało zbanowanych.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy do czynienia z kilkoma falami banów. W samym marcu twórcy dwukrotnie masowo banowali oszustów i trzykrotnie w lutym. W samym 2021 roku ukaranych zostało już przeszło 100 000 kont, co też dobrze pokazuje skalę zjawiska. Wygląda więc na to, że Raven nie zamierza odpuszczać w najbliższym czasie i bardzo dobrze, choć czasem wydaje się, że to walka z wiatrakami, bo oszuści szybką powracają z nowymi kontami. Wszystko to jest następstwem wpisu na blogu dewelopera z lutego, w którym opisano jego podejście „zerowej tolerancji” wobec „oszustów w Call of Duty i Call of Duty: Warzone”. 

Deweloper twierdzi, że koncentruje się na połączeniu „zarówno oszustów, jak i dostawców oprogramowania dla nich” z cotygodniowymi aktualizacjami zabezpieczeń pojawiającymi się od momentu uruchomienia. Wdrożono również ulepszenie mechanizmów raportowania w grze oraz wprowadzenie uwierzytelniania dwuskładnikowego, które natychmiast „unieważniło ponad 180 000 podejrzanych kont”. Czas ostatniej fali banów zapewne nie jest przypadkowy, ponieważ w grze pojawiła się nowa snajperka, a nie ma chyba bardziej frustrującej rzeczy niż kamper oszust ze snajperką. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne 15 000 kont Call of Duty: Warzone zostało zbanowanych. Twórcy walczą z oszustami

 0