Kolejne kłopoty CD Projekt RED? UOKiK przygląda się Cyberpunkowi 2077

Kolejne kłopoty CD Projekt RED? UOKiK przygląda się Cyberpunkowi 2077

Cyberpunk 2077 wzbudza wiele kontrowersji ze względu na problemy techniczne oraz niedopracowaną wersję na PlayStation 4 oraz Xbox One. Część osób zarzuca CD Projekt RED, że ci przed debiutem gry nie byli szczerzy odnośnie prezentowanego przez nią poziomu w związku z czym pojawił się nawet pozew, a teraz sprawa trafiła pod lupę UOKiK. Jak informuje serwis Dziennik.pl Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpił do polskiego przedsiębiorstwa z prośbą o wyjaśnienia kłopotów z tytułem i podjętych dotychczas działań. Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK przyznała, że zostanie przeanalizowane to jak producent działa nad wprowadzeniem poprawek oraz usunięciem trudności uniemożliwiających granie na różnych konsolach, ale także to jak zamierza działać w stosunku do klientów, którzy złożyli reklamacje. Po otrzymaniu stosownych informacji urząd podejmie dalsze decyzje.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpił do polskiego przedsiębiorstwa z prośbą o wyjaśnienia kłopotów z tytułem i podjętych dotychczas działań.

Dominik Jędrzejko, adwokat i partner w kancelarii Kaszubiak Jędrzejko stwierdził, że nawet polityka przyjmowania zwrotów oraz natychmiastowego naprawiania Cyberpunka 2077 nie ukryje nieuczciwej praktyki rynkowej, za którą ponosi się odpowiedzialność administracyjną. "Niestety, decyzja zobowiązująca prezesa UOKiK nie jest gwarantowana zawsze, jeśli przedsiębiorca jej chce, a imponując przychód, zachęca on do wymiaru kary. To pokazuje, że nie można prowadzić marketingu produktów cyfrowych w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości oraz przekłamywać faktów dotyczących produktu" - uważa mec. Jędrzejko Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wymierzyć Redom do 10 proc. przychodu przedsiębiorcy lub odstąpić od tej kary zobowiązując firmę do wydania posiadaczom edycji na konsole starej generacji, którzy kupili ją przed premierą dodatkowych bonusów w postaci cyfrowych gadżetów albo zwrócić część ceny sprzedaży.

Warto wspomnieć, że ostatnio pojawiły się spekulacje jakoby CD Projekt RED wyciął znaczną zawartość CP 2077 i zamierzał wrzucić ją w przyszłości czemu sam zainteresowany ostatecznie zaprzeczył. Przykładem miała być ogromna, podziemna kanalizacja, która "wyglądała brzydko" dla kierownictwa studia, podobnie jak opcje związane z udziałem kapłanów oraz Hare Kryszna. Ponadto postać Johnny'ego Silverhanda była mocno inspirowana Solid Snake i aktorem Cillianem Murphym, aczkolwiek uległo to zmianie po nawiązaniu współpracy z Keanu Reevesem, do którego przytoczona postać jest upodobniona.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne kłopoty CD Projekt RED? UOKiK przygląda się Cyberpunkowi 2077

 0