Kolejne zdjęcie atrap serii iPhone 16 w sieci. Pionowe ułożenie aparatów to przyszłość iPhonów

Kolejne zdjęcie atrap serii iPhone 16 w sieci. Pionowe ułożenie aparatów to przyszłość iPhonów

Seria iPhone 16 zadebiutuje w tym roku. Na temat tych smartfonów udostępnione zostało już sporo informacji. W tym również zdjęcie atrap.

Nowe ułożenie aparatów iPhonów w kolejnym przecieku

Jeszcze w tym roku na półki sklepowe powinna trafić seria iPhone 16. Jak wynika z licznych doniesień, Apple szykuje dla tegorocznych smartfonów pewną kosmetyczną zmianę. Chodzi o ułożenie tylnych aparatów w podstawowych modelach. W obecnie najnowszych iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus obiektywy te ustawione są po przekątnej na wyspie w kształcie zaokrąglonego kwadratu. W przypadku iPhona 16 i iPhona 16 Plus układ ten ma natomiast przypominać rozwiązanie stosowane w iPhone X.

Jak pokazuje zdjęcie atrap serii iPhone 16, podstawowy model oraz wersja Plus będą miały na pleckach dwa pionowo ustawione aparaty z wyspą, która zajmuje tylko niewiele więcej miejsca niż same obiektywy.

Jak pokazuje zdjęcie atrap serii iPhone 16, podstawowy model oraz wersja Plus będą miały na pleckach dwa pionowo ustawione aparaty z wyspą, która zajmuje tylko niewiele więcej miejsca niż same obiektywy. Zmiana ta nie trafi jednak do wyżej postawionych w hierarchii smartfonów.

Zarówno iPhone 16 Pro, jak i iPhone 16 Pro Max zachowają trójkątne ułożenie aparatów i sporą, kwadratową wyspę. Gdyby Apple zdecydowało się na podobny zabieg co w przypadku podstawowych modeli to seria iPhone 16 Pro przypominałaby w dość znaczącym stopniu najnowsze flagowce Samsunga.

W Galaxy S24 komplet 3 aparatów jest ułożony właśnie w pionie przy jednej z krawędzi. Apple mogło więc chcieć uniknąć takiego wrażenia u użytkowników, którzy zapewne wolą, kiedy iPhone wygląda... jak iPhone, a nie jak Samsung.

Większe ekrany w iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max

Warto również przy okazji dodać, że linia iPhone 16 ma przynieść zmiany w kwestii wielkości ekranów. Jak wskazują doniesienia, iPhone 16 Pro otrzyma wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala, a iPhone 16 Pro Max 6,9-calowy. W obu tych przypadkach oznacza to wzrost o 0,2 cala względem serii iPhone 15.

Co jednak istotne zmiany w wielkości ekranów mają ograniczać się wyłącznie do serii Pro. Podstawowe modele zachowają tym samym swoje rozmiary, czyli 6,1 cala oraz 6,7 cala. Jeśli Apple planuje zachować swój harmonogram premier - a nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej - to premierę iPhonów 16 zobaczymy we wrześniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne zdjęcie atrap serii iPhone 16 w sieci. Pionowe ułożenie aparatów to przyszłość iPhonów

 0