Kolejne źródła potwierdzają zakończenie produkcji jednych z najpopularniejszych grafik NVIDII

Kolejne źródła potwierdzają zakończenie produkcji jednych z najpopularniejszych grafik NVIDII

Według źródeł BoardChannels (za VideoCardz), NVIDIA ogłosiła partnerom zaprzestanie produkcji kart graficznych z serii GeForce RTX 2060/GTX 1660. To już drugi raz, kiedy pojawiają się plotki na temat odesłania na emeryturę RTX 2060, który jest jednym z najpopularniejszych GPU wśród graczy na Steam, więc coś ewidentnie jest na rzeczy. 

Oba modele, które podobno zostały  wycofane, to produkty oparte na bardzo podobnych procesorach graficznych, z tą różnicą, że seria GeForce RTX 2060 obsługuje ray tracing i akcelerację sprzętową DLSS, podczas gdy seria GeForce GTX 1660 nie miała tych funkcji.

Według źródeł BoardChannels, NVIDIA ogłosiła partnerom zaprzestanie produkcji kart graficznych z serii GeForce RTX 2060/GTX 1660.

Kolejne źródła potwierdzają zakończenie produkcji jednych z najpopularniejszych grafik NVIDII

GeForce RTX 2060 to produkt z 2019 roku, który w kolejnych latach doczekał się różnych iteracji. Począwszy od wariantu SUPER, który zadebiutował zaledwie pół roku później po zeszłorocznym upgradzie w postaci modelu z 12 GB pamięci. Serie GeForce GTX 1660 i GeForce GTX 1660 SUPER zostały wypuszczone odpowiednio z 3-miesięcznym opóźnieniem. Wydaje się, że gracze obecnie skupili się na kartach z serii GeForce RTX 30 i Radeonach RX 6600, które są znacznie tańsze, stąd też pewnie mniejsze zainteresowanie modelami Turing i decyzja o zakończeniu ich produkcji. 

BoardChannels podaje, że NVIDIA potwierdziła, iż GeForce ​​RTX 2060 i GTX 1660 nie są już produkowane. Dotyczy to wszystkich wariantów, w tym jednostek SUPER. Należy zauważyć, że GPU GeForce GTX 1650 i GTX 1630 nie zostały jeszcze „anulowane”. Partnerzy nadal mają nadwyżki zapasów ze szczytu niedoborów GPU. Nie jest jednak jasne, czy NVIDIA zaprzestała również produkcji tych kart.

Aktualna linia produktów NVIDII obejmuje procesory graficzne GeForce RTX 3050 i RTX 3060 z 8 GB pamięci. Te karty są nadal sprzedawane po zawyżonych cenach, które zaczynają się odpowiednio od ok. 1500 i 1800 zł. Miejmy nadzieję, że wraz z odesłaniem na emeryturę Turingów, zobaczymy spadki cen grafik Ampere z niższej półki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejne źródła potwierdzają zakończenie produkcji jednych z najpopularniejszych grafik NVIDII

 0