Kolejny Exynos dla flagowców Samsunga z GPU AMD Radeon obsługującym ray tracing

Kolejny Exynos dla flagowców Samsunga z GPU AMD Radeon obsługującym ray tracing

Samsung i AMD współpracują nad procesorem graficznym od 2019 roku i dziś otrzymaliśmy ważną aktualizację w tym temacie. W ramach swojego przemówienia na Computex AMD ujawniło, że kolejny układ mobilny Exynos będzie wyposażony w technologię graficzną RDNA 2, która powinna zapewnić znaczną poprawę wydajności graficznej we flagowych urządzeń mobilnych. Szczegóły są obecnie dość skąpe, ale wiemy, że mobilne GPU nowej generacji będzie obsługiwać śledzenie promieni (ray tracing) i cieniowanie o zmiennej częstotliwości (variable rate shading), czyli technologie kojarzone na chwilę obecną ze stacjonarnymi platformami. 

Samsung i AMD współpracują nad procesorem graficznym od 2019 roku i dziś otrzymaliśmy ważną aktualizację w tym temacie.

AMD pozostawia Samsungowi ujawnienie szczegółowych informacji o chipie i produktach, w których będzie on używany. „Następnym miejscem, w którym znajdziesz RDNA 2, będzie rynek wysokowydajnych telefonów komórkowych” – powiedziała dyrektor generalna AMD, Lisa Su, podczas swojego wystąpienia na Computex na scenie w Tajpej. „AMD od kilku lat współpracuje z liderem branży Samsungiem, aby przyspieszyć innowacje graficzne na rynku mobilnym. Z przyjemnością ogłaszamy, że wprowadzimy niestandardowe rozwiązania graficzne do kolejnego flagowego mobilnego SoC firmy Samsung z funkcjami ray tracingu i cieniowania o zmiennej szybkości. Naprawdę nie możemy się doczekać, kiedy Samsung przedstawi więcej szczegółów na ten temat jeszcze w tym roku” - powiedziała szefowa Czerwonych.

Najnowszy flagowy układ koreańskiego giganta, czyli Exynos 2100, jest już dostępny w telefonach Galaxy S21. Procesor zaprezentowany w styczniu wyposażony jest w GPU ARM Mali-G78, który według Samsunga może zapewnić o 40 procent lepszą wydajność graficzną niż jego poprzednik w Exynosie 990. Kierownictwo wcześniej zasugerowało, że mobilny procesor graficzny, który opracowuje wraz z AMD, może być następcą Exynos 2100. To prawdopodobnie wskazywałoby na debiut w 2022 roku w następcy Galaxy S21. AMD wykorzystało również swoje przemówienie na targach Computex, aby pochwalić się nowymi produktami i współpracami. Ogłoszenia zawierały m.in. szczegółowe informacje na temat sprzętu graficznego dla systemów infotainment w samochodach Tesli, prezentacji FidelityFX Super Resolution oraz daty premiery procesorów Ryzen 5000G

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny Exynos dla flagowców Samsunga z GPU AMD Radeon obsługującym ray tracing

 0