Kolejny hit z PlayStation podobno zawita na PC w przyszłym roku

Kolejny hit z PlayStation podobno zawita na PC w przyszłym roku

Najnowsze przecieki z obozu Sony zdają się sugerować, że firma przymierza się do portu PC kolejnej dużej gry z PlayStation, a mianowicie Ghost of Tsushima. To jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji, więc pecetowcy mogą już zacierać ręce. 

Odkąd Sony postanowiło pójść śladami Microsoftu i wypuszczać ekskluzywne tytuły PlayStation na PC, użytkownicy tej platformy zdają się być w uprzywilejowanej pozycji, gdyż otrzymują największe hity z obu dużych konsol. Co prawda w przypadku gier od Sony wciąż wiąże się to z dość długim oczekiwaniem, bo gry od wewnętrznych studiów japońskiego giganta trafiają na komputery osobiste na długo po premierze na PS4 i PS5, ale w zamian otrzymujemy najbardziej dopieszczone wersje z nowymi funkcjami graficznymi. Wygląda na to, że tak się właśnie stanie z kolejną produkcją AAA, która debiutowała na platformach Sony przed dwoma laty. 

Najnowsze przecieki z obozu Sony zdają się sugerować, że firma przymierza się do portu PC kolejnej dużej gry z PlayStation, a mianowicie Ghost of Tsushima.

Ghost of Tsushima to jeden z najlepiej ocenianych tytułów PS4, który zadebiutował latem 2020 roku, jako ostatni duży ekskluzyw Sony na tę platformę. Gra zabrała świetne opinie i mnóstwo branżowych nagród, nic więc dziwnego, że przygotowano port na PS5, a teraz, według jednego z informatorów, zostanie przeniesiona również na PC. Źródłem tego przecieku jest Adrien Perea, informator, który w przeszłości ujawnił informacje z obozu Sony, w tym miesiąc premiery Uncharted Legacy of Thieves. Według Perei: „TLOU Part 1 i Ghost of Tsushima zostaną wydane na PC w 2023 roku”.

Potwierdzono już, że The Last of us Part I pojawi się na PC, choć nie podano jeszcze daty premiery. Jeśli zaś Ghost of Tsushima pojawi się na PC w przyszłym roku, to będzie świetna wiadomość dla użytkowników tej platformy, szczególnie fanów samurajskich klimatów i dużych gier z otwartym światem.  Sony oczywiście nabrało w wody w usta w tym temacie, ale warto przypomnieć, że Ghost of Tsushima pojawiło się wcześniej w przecieku GeForce Now.

Ghost of Tsushima już na PS4 i PS5 wyglądało pięknie i działało bez zarzutu, więc jesteśmy ciekawi, ile deweloperzy wycisną z PC i po cichu liczymy na dodanie obsługi ray tracingu. Mamy też nadzieję, że będzie to wersja reżyserska, wraz z rozszerzeniem Iki Island.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny hit z PlayStation podobno zawita na PC w przyszłym roku

 0