Kolejny wyciek danych Acera w tym roku. Hakerzy chwalą się 60 GB danych

Kolejny wyciek danych Acera w tym roku. Hakerzy chwalą się 60 GB danych

Po raz drugi w 2021 r. hakerzy włamali się na serwery Acera, tym razem wykradając ponad 60 gigabajtów danych. Firma potwierdziła, że ​​podczas włamania zostały naruszone nazwiska, adresy i numery telefonów kilku milionów klientów, a także poufne dane finansowe i audytowe firmy.

Nie da się ukryć, że nie najlepiej świadczy to o Acerze, który na początku tego roku był celem ogromnej kampanii ransomware, gdzie żądano od niego 50 milionów dolarów okupu. Jako dowód kradzieży danych grupa hakerów REvil umieściła na stronie swojej stronie kilka skradzionych plików, w tym finansowe arkusze kalkulacyjne, salda bankowe i komunikaty bankowe. Nigdy nie wyjaśniono, czy było to częściowo wynikiem luk w Microsoft Exchange, które były wcześniej wykorzystywane przez chińskich hakerów.

Grupa hakerska Desorden poinformowała, że ​​zinfiltrowała serwery Acer w Indiach i zdobyła dane dotyczące „milionów” klientów.

Kolejny wyciek danych Acera w tym roku. Hakerzy chwalą się 60 GB danych

Tym razem, po kilku miesiącach, grupa hakerska Desorden poinformowała, że ​​zinfiltrowała serwery Acer w Indiach i zdobyła dane dotyczące „milionów” klientów. „Niedawno wykryliśmy pojedynczy atak na nasz lokalny system obsługi posprzedażnej w Indiach. Po wykryciu natychmiast uruchomiliśmy nasze protokoły bezpieczeństwa i przeprowadziliśmy pełne skanowanie naszych systemów” — przyznał Acer w oświadczeniu dla Privacy Affairs. „Powiadamiamy wszystkich potencjalnie dotkniętych problemem klientów w Indiach. Incydent został zgłoszony lokalnym organom ścigania i indyjskiemu zespołowi reagowania na incydenty komputerowe i nie ma istotnego wpływu na naszą działalność i ciągłość działania” – dodał Acer.

Grupa hakerska opublikowała prywatne dane należące do ponad 10 000 klientów, zarówno jako próbkę tego, co oferuje na sprzedaż, jak i dowód, że jest w posiadaniu wrażliwych danych klientów. Cała reszta zostanie rzekomo wystawiona na sprzedaż, choć nie jest jasne, czy grupa szuka okupu od Acera, czy też zamierza sprzedać je na czarnym rynku. Będziemy monitorować sytuację i w razie czego poinformujemy Was o postępach w sprawie.

Zobacz także:

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny wyciek danych Acera w tym roku. Hakerzy chwalą się 60 GB danych

 0