Koniec produkcji kart NVIDIA GTX 1080 Ti? Kończą się też zapasy magazynowe

Koniec produkcji kart NVIDIA GTX 1080 Ti? Kończą się też zapasy magazynowe

Jeśli planujecie wymianę karty graficznej i stoicie przed wyborem, czy wybrać nowość opartą o architekturę Turing, czy też skłonić się ku tańszym Pascalom z GTX 1080 Ti na czele, to już wkrótce możecie nie mieć możliwości wyboru. Wyręczy Was w tym NVIDIA. Okazuje się, że najlepsza alternatywa dla kart graficznych GeForce RTX 2080 przestała być już produkowana, a dodatkowo wyczerpują się zapasy magazynowe. Rewelacje te przekazał jako pierwszy portal GamerNexus, powołując się na liczne źródła z branży.Redakcja podkreśla, że źródła te są pewne, w związku z czym zdecydowano się na publikację tych informacji. Według tych nieoficjalnych informacji, model GeForce 1080 Ti przestał być produkowany już jakiś czas temu.

Koniec produkcji i kończące się zapasy GeForce 1080 Ti to zła informacja dla konsumentów i znak, że ceny RTX nie spadną zbyt szybko. NVIDIA wykańcza tańszą, ale wciąż bardzo wydajną starszą generację.

Nie jest to całkowicie zaskakująca informacja, jednak z punktu widzenia jest to dość niepokojące, zwłaszcza dla tych planujących przesiadkę z serii GTX 700 i GTX 900. Jednym z głównych zarzutów z jakimi mierzy się producent jest niekorzystna wycena zarówno kart RTX 2080 Ti i RTX 2080, która oferuje niewielki wzrost wydajności, w stosunku do ceny jaką trzeba za to zapłacić. W związku z tak niekorzystną dla klienta wyceną kart RTX, wiele osób wciąż woli kupować poprzednią generację. Biorąc pod uwagę, że w dniu premiery kosztował 699 dolarów USD, a RTX 2080 ciężko znaleźć w cenie poniżej 789 dolarów, nie sposób nie zgodzić się z tymi zarzutami. Ponad półtora roku po premierze 1080 Ti, nowe GPU z porównywalną wydajnością w tradycyjnych testach (nie bierzemy tu pod uwagę śledzenia promieni, ani DLSS jako że nie ma obecnie gier, w których można by przeprowadzić testy) kosztuje więcej bez dostarczania znaczącego przyrostu w klatkach na sekundę.

Rozczarowanie klientów przekłada się oczywiście na sprzedaż. Nie ma konkretnych danych na temat sprzedaży nowych kart, jednak GamerNexus posiłkując się danymi z programu partnerskiego z Amazonem informuje, że po premierze GTX 2080 dało się zauważyć zaskakujący wzrost sprzedaży kart GeForce 1080 Ti. Jest to oczywiście rezultat niezbyt przychylnych recenzji i wyników testów. Jeśli informacje o końcu produkcji 1080 Ti są prawdziwe, to nie można liczyć na szybki spadel cen serii RTX. Gracze, którzy zdecydują się na kupno używanego GTX 1080 Ti, muszę dodatkowo mieć na uwadze, że istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że karta pochodzi z koparki kryptowalut.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec produkcji kart NVIDIA GTX 1080 Ti? Kończą się też zapasy magazynowe

 0