Koniec z udostępnianiem kont Netflixa. Nowe zasady skutecznie zakończą "netflixowe rodziny"

Koniec z udostępnianiem kont Netflixa. Nowe zasady skutecznie zakończą "netflixowe rodziny"

Najpopularniejszy serwis streamingowy od wielu miesięcy zapowiada, że ukróci "netflixowe rodziny" i zablokuje możliwość udostępniania haseł do kont innym osobom. Portal wymyślił sposób, by skutecznie utrudnić dzielenie się abonamentem, jednocześnie nie utrudniając mocno życia innym użytkownikom.

Zmiana była testowana w niektórych krajach, ponieważ firma twierdzi, że użytkownicy udostępniający swoje konta i szkodzą jej przychodom. W sieci jest mnóstwo ogłoszeń o możliwości dołączenia do "rodziny", w zamian za opłacenie abonamentu za jeden slot. Teraz Netflix szczegółowo opisał, jak dokładnie uniemożliwi użytkownikom udostępnianie swoich kont. Platforma wykorzysta informacje, takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na koncie, aby ustalić, czy urządzenie zalogowane na Twoje konto jest połączone z Twoją podstawową lokalizacją. Co to oznacza w praktyce?

Urządzenia muszą zalogować się do głównej sieci Wi-Fi użytkownika co 31 dni, inaczej oglądanie treści na Netflix zostanie zablokowane. Nowe urządzenia mają na to 7 dni, inaczej zostaną odłączone. To nowe zasady walczące z "netflixowymi rodzinami".

Co najmniej raz na 31 dni każde urządzenie, które korzysta z danego konta, będzie musiało połączyć się z podstawową siecią Wi-Fi i uruchomić streaming, inaczej możliwość oglądania treści zostanie na takim urządzeniu zablokowana. Co ciekawe, Netflix wspomina konkretnie o sieci Wi-Fi i nie wspomina o połączeniach Ethernet. Informacje, takie jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność na koncie, są wykorzystywane do „określenia, czy urządzenie zalogowane na Twoje konto jest częścią” podstawowej lokalizacji konta.

Jeśli nowe urządzenie zalogowane na konto znajduje się w innej lokalizacji, Netflix będzie wymagał tymczasowego kodu, który umożliwi logowanie się do tej lokalizacji przez siedem kolejnych dni. Firma wyjaśnia, że ​​osoby podróżujące ze swoim głównym urządzeniem nie będą miały problemów z korzystaniem z Netflix w innych lokalizacjach. Aby jednak zapewnić nieprzerwany dostęp do serwisu Netflix, musisz łączyć się z Wi-Fi ze swojej głównej lokalizacji co najmniej raz na 31 dni. "Jeśli przebywasz poza swoją główną lokalizacją przez dłuższy czas, oglądanie serwisu Netflix na Twoim urządzeniu może zostać zablokowane. Możesz poprosić o tymczasowy kod dostępu, aby kontynuować oglądanie." - wyjaśnia strona FAQ. Zmiany pojawiły się już u naszych zachodnich sąsiadów. W polskiej witrynie istnieje informacja o tym, że platforma może wymagać weryfikacji urządzeń poza główną lokalizacją użytkownika (jednak bez ram czasowych itp.), co wskazuje, że restrykcyjne ograniczenia u nas dopiero nadejdą.

Osoby przyzwyczajone do dzielonych kont, które płacą tylko część normalnego abonamentu, nie będą chętne do przejścia na normalny plan - to właśnie m.in. do nich może być kierowana oferta tańszego abonamentu z reklamami. Jak dotąd usługa ta nie cieszy się zbyt wielką popularnością, jednak Netflix planuje ją rozwijać, widząc w tym ogromny potencjał. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec z udostępnianiem kont Netflixa. Nowe zasady skutecznie zakończą "netflixowe rodziny"

 0