Rebel Wolves to nowe studio, założone przez współtwórcę Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077

Rebel Wolves to nowe studio, założone przez współtwórcę Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077

Konrad Tomaszkiewicz, reżyser gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dyrektor kreatywny w pracach nad Cyberpunkiem 2077, założył nowe studio - Rebel Wolves.

Tomaszkiewicz w ubiegłym roku opuścił szeregi CD Projekt RED po tym, jak rozpoczęto dochodzenie w sprawie mobbingu w siedzibie firmy. Nie musieliśmy długo czekać na informację o nowym przedsięwzięciu jednej z najważniejszych osób w pracach nad trzecią częścią Wiedźmina. Reżyser najnowszych przygód Geralta z Rivii postanowił otworzyć własne studio - Rebel Wolves. Wraz z nim w nowym przedsięwzięciu wezmą udział także inni specjaliści, którzy maczali palce w grach z cyklu Wiedźmin: Bartłomiej Gaweł (dyrektor artystyczny, Wiedźmin 3), Daniel Sadowski (reżyser, Wiedźmin 1) oraz Jakub Szymałek (scenarzysta, Wiedźmin 3 oraz Wojna krwi i Cyberpunk 2077).

Rebel Wolves to studio założone przez Konrada Tomaszkiewicza, reżysera trzeciej części Wiedźmina. Poznaliśmy już pierwszą grę, którą zajmie się deweloper, choć jeszcze nie z tytułu.

Pierwszym projektem Rebel Wolves będzie wysokobudżetowa gra RPG w klimatach mrocznego fantasy. Jeszcze nie znamy jej tytułu, ale wiemy, że powstanie na bazie technologii Unreal Engine 5. Tomaszkiewicz chce, aby była to pierwsza część dłuższej sagi. Na razie studio opublikowało pojedynczy materiał graficzny (ten, który widzicie powyżej). Rebel Wolves przy okazji ogłosiło, że zamierza tworzyć gry, które będzie można potraktować jako formę sztuki, dające dużo przyjemności oraz swobody, a także wyłamujące się poza schematy dyktowane przez statystyki i zestawienia trendów.

Konrad Tomaszkiewicz karierę rozpoczynał od najniższego szczebla w CD Projekcie - jako młodszy tester. Później obejmował znacznie bardziej wymagające stanowiska: projektanta, starszego projektanta, głównego projektanta rozgrywki, głównego projektanta questów, a w końcu także reżysera, dyrektora kreatywnego oraz wiceprezesa ds. rozwoju gier. Był reżyserem nie tylko Wiedźmina 3, ale także dodatków - Serc z Kamienia oraz Krwi i Wina. Z kolei w pracach nad Cyberpunkiem piastował funkcję dyrektora kreatywnego.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rebel Wolves to nowe studio, założone przez współtwórcę Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077

 0