Cyberpunk 2077 - poznajcie nowości zapowiedziane przez CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 - poznajcie nowości zapowiedziane przez CD Projekt RED

Cyberpunk 2077 przed premierą był zapowiadany jako jedna z najlepszych gier minionych dziesięcioleci stworzona przez polskie studio. Niestety udostępnienie gry przez CD Projekt RED, która zawierała i w jakimś stopniu nadal zawiera błędy techniczne czy inne niedoróbki, brutalnie zweryfikowało oczekiwania graczy. Po ponad roku od debiutu nadal nie dostaliśmy żadnego dużego dodatku rozszerzającego historię Night City. Redzi jednak nie spoczywają na laurach i postanowili podzielić się nowościami na zorganizowanym dziś streamie.

CD Projekt RED przeprowadził transmisję internetową, na której omówił związane z grą nowości. Przede wszystkim zaprezentowano gameplay z wersji Cyberpunka 2077 na konsole nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Przypomnijmy, iż dotychczas produkcja działała na next-genach za sprawą wstecznej kompatybilności. Istnieje wydanie dla PS4 i Xbox One, ale jego stan techniczny pozostaje tematem na oddzielny artykuł. Tytuł poziomem graficznym nie będzie odbiegać od tego, co prezentuje na bardzo mocnych komputerach. Chociaż Redzi zastrzegają, że aktualizacja 1.5 i next-genowy update wykorzystają dodatkową moc PS5 oraz Xbox Series X/S. Nie zabraknie m.in. ray-tracingu, dynamicznego skalowania czy obsługi rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ponadto skrócone zostaną czasy ładowania. CD Projekt RED przebudował drzewko umiejętności, kasując zbędne skille i dodając nowe np. zdolność, dzięki której nóż po rzuceniu wraca do ręki głównego bohatera, co zaprezentowano na materiale.

CD Projekt RED podczas streamu omówił najważniejsze nowości patcha 1.5, a także przedstawił next-genową wersję na PS5 i Xbox Series X/S.

To efektowna umiejętność, ale czy tak naprawdę niezbędna? Zachowanie NPC wzbudziło kontrowersje, zaś Redzi oberwali za ten element w recenzjach. Wisienką na torcie było zachowanie policji poprawione w poprzednich aktualizacjach. Teraz przyszedł czas na większe usprawnienia i tak sztuczna inteligencja będzie zachowywać się lepiej niż poprzednio - postacie okażą więcej rozumu, skuteczniej schowają się za osłonami, w efekcie nie będą stanowić łatwego celu dla gracza. Przykładowo, gdy zaczniemy zadymę część osób oczywiście ucieknie, aczkolwiek nie zabraknie grupki, która podejmie walkę z V. Mogą również toczyć pojedynki między sobą. Dodatkowo nie znikną, gdy się odwrócimy. NPC dostały więcej tekstów dialogowych, ponadto bez problemu odrzucimy połączenie telefoniczne, którymi lubili nękać nas znajomi czy zleceniodawcy.

Bez trudu dokonamy modyfikacji wyglądu bohatera w trakcie zabawy, udając się do jednego z mieszkań. Właśnie, deweloperzy zaimplementowali narzędzie personalizacji posiadanej przez nas miejscówki i opcję wynajęcia nowych mieszkań są to: Northside, Watson (5000 €$), Japantown, Westbrook (15 000 €$), The Glen, Heywood (40 000 €$) oraz Corpo Plaza, Centrum (55 000 €$). Ceny samochodów nie zachęcały do ich zakupu. CD Projekt RED zastosował więc balans ekonomii, wprowadzając tańsze pojazdy i więcej pieniędzy za wykonane zadania. Osoby, które lubią romansować w grach z pewnością ucieszy fakt, że element ten nie tak bardzo rozbudowany w pierwotnej wersji doczekał się pewnych usprawnień. Przebudowane opcje romansowe zagwarantują graczom więcej możliwości i atrakcji.

Idąc dalej. Dodano ray tracing lokalnych cieni, zaimplementowano natywną obsługę osiągnięć na konsolach nowej generacji. Należy zwrócić uwagę, że wydanie następnej generacji to odrębna jednostka magazynowa, a więc trofea na PlayStation zdobyte w trybie wstecznej zgodności nie zostaną przeniesione. Osiągnięcia na Xbox automatycznie pojawią się w nowej wersji dzięki funkcji Smart Delivery. Na PlayStation 5 i Xbox Series X dodano dwa tryby grafik (wersja na Xbox Series S nie posiada trybu wyboru grafiki. Domyślne ustawienia to 30 fps w 1440p z dynamicznym skalowaniem rozdzielczości). Dodano ulepszenia wydajności, które znacząco zmniejszają liczbę spadków FPS i zwiększają jakość renderowania, czy wyważono HDR, aby zachować spójność na wszystkich platformach.

Możemy sprawdzić nowe towary w sklepie Wilsona 2nd Amendment w megabloku H10 albo poszukać ich w całym Night City. Z przedmiotów dodano 2 nowe bronie: karabin maszynowy typu Power "UMBRA" Darra Polytechnic, pistolet maszynowy typu Power "Guillotine" Budget Arms, 4 nowe lunety: długa luneta Kang Tao Jue, luneta snajperska Tsunami Gaki, krótka luneta Arasaka Kanetsugu, krótka luneta Handyman, nowe rodzaje dodatków do uzbrojenia – hamulce wylotowe i 10 nowych hamulców wylotowych: 5 do broni krótkiej (RC-7 Ifrit, RC-7 Liger, RC-7 Dybbuk, RC-7 Kutrub, RC-7 Babaroga) oraz 5 do karabinów szturmowych i pistoletów maszynowych (RC-7 Aswang, RC-7 Varkolak, RC-7 Zaar, RC-7 Yokai, RC-7 Strigoi).

Poprawiono model jazdy poprzez ulepszenie symulacji silnika oraz dodanie symulacji sprzęgła. Zmiany te polepszają model oporu silnika podczas zmiany biegów i zmniejszają liczbę niechcianych uślizgów kół. Znacznie ulepszono zachowanie przy zrzucaniu biegów. Przekładnia realistycznie zrzuca biegi i posiada mądrzejszą logikę zmian, aby obroty silnika znajdowały się na jak najlepszym poziomie. Pojawiła się możliwość palenia gumy czy robienia bączków. Poprawek doczekały się też motocykle. CD Projekt RED zrezygnował z obsługi kart graficznych NVIDIA GeForce z serii 700.

Pełna lista poprawek i zmian dostępna jest na oficjalnej stronie produkcji. To w zasadzie tyle czym uraczył nas CD Projekt RED na streamie. Skupiono się wyłącznie na omówieniu Cyberpunka 2077 i zabrakło tutaj jakiejkolwiek wzmianki o next-genowej aktualizacji Wiedźmina 3: Dziki Gon. Dobrze, że autorzy działają nad naprawieniem błędów czy zmianami w rozgrywce. W szczególności poprawy zachowania SI, które oryginalnie nie należało do najlepszych. Oglądaliście konferencję Redów? Wniesione w patchu 1.5 poprawki są dla was satysfakcjonujące? Dla mnie za bardzo skupiono się na mniej istotnych elementach niż konkretach takich jak DLC fabularnym. Pokazanymi zmianami nie zostałem zachęcony do ponownego przejścia Cyberpunka 2077. Jednak jeżeli ktoś chce sprawdzić do w CP 2077 piszczy, może już pobrać aktualizację 1.5.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 - poznajcie nowości zapowiedziane przez CD Projekt RED

 0