Horizon Zero Dawn osiąga rewelacyjny wynik sprzedaży

Horizon Zero Dawn osiąga rewelacyjny wynik sprzedaży

Horizon Zero Dawn osiągnął rewelacyjny wynik na PlayStation 4 i PC, który pokazuje, że decyzja Sony o udostępnieniu gry na komputerach była krokiem we właściwą stronę. Również odejście Guerrilla Games od serii Killzone wyszło studiu na dobre.

Horizon Zero Dawn w 2017 roku trafił wyłącznie na konsolę PlayStation 4, jednak kilka lat później a dokładniej w 2020 roku z przygodami Aloy zapoznali się posiadacze PC. Sony było krytykowane za przeniesienie jednej z ważniejszych gier z PS4 na komputery, aczkolwiek decyzja ta okazała się słuszna, bowiem Horizon Zero Dawn osiągnął świetny rezultat. Według danych tytuł od momentu debiutu pięć lat temu sprzedał się w nakładzie aż 20 milionów egzemplarzy licząc wersję komputerową oraz konsolową. Wiemy też, że gracze spędzili w grze miliard godzin. To niesamowite osiągnięcia biorąc pod uwagę fakt, iż produkcja to tak naprawdę nowa marka, którą reprezentuje dopiero jedna część, z kolei druga jest w drodze i trafi do graczy za kilka dni.

Horizon Zero Dawn sprzedał się w 20 mln egzemplarzy na PS4 i PC.

Horizon Zero Dawn osiąga imponujący wynik sprzedaży

Horizon Zero Dawn przenosi nas do czasów upadku cywilizacji i świata, w którym żyją ocalałe grupy plemion. Nam przychodzi kierować losami Aloy młodej wojowniczki chcącej odkryć tajemnice dawnej cywilizacje i przy okazji poznać swoje przeznaczenie. Deweloperzy oddają do dyspozycji otwarty świat z szeregiem aktywności głównych oraz pobocznych. Nie brakuje również elementów skradania czy walk wypełnionych akcją. Horizon Forbidden West to kontynuacja losów Aloy, która trafia na zachód postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć sposób na uporanie się z zagrożeniem ludzkości.

W dwójce znajdziemy mroźne pustkowia, pustynię czy gęsto zaludnione tereny - przykładową lokacją odwiedzaną przez graczy lokacji jest zrujnowane San Francisco. Do dyspozycji zostaną oddane nowe narzędzia czy funkcje znanego z jedynki Fokusa wskazującego teraz miejsca, po których bohatera może się wspinać. Jedną z nowości jest opcja nurkowania zaprezentowana na różnych materiałach z gry. Horizon Forbidden West zadebiutuje na PS4 i PS5 18 lutego 2022 roku. Na ten moment na liście brakuje PC.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Horizon Zero Dawn osiąga rewelacyjny wynik sprzedaży

 0