Activision Blizzard zapowiada nowe Call of Duty. To Modern Warfare 2 i Warzone 2

Activision Blizzard zapowiada nowe Call of Duty. To Modern Warfare 2 i Warzone 2

Activision Blizzard potwierdził medialne plotki i zapowiedział Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Warzone 2. Dowiedzieliśmy się też, że obie gry, za które odpowiada Infinity Ward dostaną nowy silnik.

Call of Duty: Modern Warfare 2 i Warzone 2 powstają, co zostało potwierdzone przez Activision Blizzard, chociaż nie padły wprost nazwy tych konkretnych tytułów. Wydawca po prostu ujawnił, że trwają prace nad nowymi częściami marki. Obie gry będą wyposażone w nowy silnik graficzny projektowany od kilku lat. Zdaniem deweloperów wniesie on techniczne usprawnienia i oczywiście jeszcze lepszą oprawę wizualną. Tytuły powstają z myślą o komputerach i konsolach nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Istnieje możliwość, że ominą PS4 i Xbox One. Modern Warfare 2 będzie kontynuować wątki rozpoczęte w MW z 2019 roku, aczkolwiek zapewne nie zabraknie również nowych motywów. Kampania fabularna, o czym donoszono kilka miesięcy temu powinna być brutalniejsza względem poprzedniczki - nie zabraknie motywów z żołnierzami błagającymi nas o litość.

Activision Blizzard zapowiedział nowe odsłony Call of Duty, które zadebiutują w 2022 roku. Chodzi o Modern Warfare 2 i Warzone 2.

Dodatkowo pojawią się animacje oderwanych kończyn czy postaci próbujących zatamować sobie krwawienie. Będzie także animacja zacinania się broni oraz opcja odzyskania pocisku, który wypadł z komory. Warzone 2 natomiast dzięki wykorzystaniu nowego silnika zaoferuje dużą rewolucję w gatunku battle royale. Gra powstaje od podstaw i otrzyma dużo trybów w tym sandbox mode. W tworzeniu Warzone 2 pomaga ekipa Raven Software. Call of Duty: Modern Warfare 2 zadebiutuje jesienią 2022 roku, natomiast na Warzone 2 przyjdzie nam zaczekać nieco dłużej. Działanie gier na tym samym silniku według twórców pozwoli uniknąć problemów występujących w poprzednich odsłonach serii.

Wraz z premierą Modern Warfare 2 do battle royala trafi nowa mapa związana z główną grą. Pewne jest, iż nowych części Call of Duty nie zabraknie na PlayStation mimo tego, że Activision Blizzard zostaje przejęte przez największego rywala Sony na rynku konsol Microsoft. Sony także nie próżnowało i w kontrze ogłosiło przejęcie Bungie odpowiadającego za powstanie serii Halo kojarzonej z konsolami Xbox. Ponadto japońska firma zapowiedziała następne przejęcia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision Blizzard zapowiada nowe Call of Duty. To Modern Warfare 2 i Warzone 2

 0