Konsumenci wydali w tym roku już 27 miliardów dolarów na tokeny NFT

Konsumenci wydali w tym roku już 27 miliardów dolarów na tokeny NFT

Niewymienne tokeny (NFT) stają się coraz popularniejsze, a według najnowszych danych z Chainalysis niewiele jest dowodów sugerujących spowolnienie w najbliższym czasie. Użytkownicy wydali na unikalne wirtualne dobra co najmniej 26,9 miliarda dolarów.

Według raporty rynkowego NFT 2021 przygotowanego przez Chainalysis, użytkownicy wysłali co najmniej 26,9 miliarda dolarów w kryptowalutach do kontraktów ERC-721 i ERC-1155, dwóch rodzajów inteligentnych kontraktów Ethereum związanych z kolekcjami NFT. W 2021 roku obserwujemy prawdziwy szał na NFT. Zainteresowanie kolekcjami wzrastało, ale od I kwartału tego roku, kolekcja CryptoPunk stała się najpopularniejszą, a wolumen transakcji przekroczył 3 miliardy dolarów. Kolekcja CryptoPunk to zbiór 10000 obrazów w pikselach od studia Larva Labs, a jej wartość nieustannie rośnie.

Zainteresowanie NFT przybiera rekordowe rozmiary. Użytkownicy kupili już cyfrowe unikaty za co najmniej 26,9 miliarda dolarów, a najdroższa kolekcja obrazów CryptoPunk wyceniana jest na 7,58 mln dolarów.

Całe to szaleństwo NFT napędzają również znane marki takie jak Visa. Znany operator kart płatniczych kupił obraz CryptoPunk 7610 za 150000 dolarów, choć to mała kwota w porównaniu do najcenniejszych okazów. Najbardziej poszukiwanym jest obecnie CryptoPunk 3100, który osiągnął wartość 7,58 miliona dolarów, a zaraz za nim jest CryptoPunk 7804 wart 7,57 miliona. Zainteresowanie dobrami NFT, czyli niewymienialnych tokenów, które w cyfrowym świecie są odpowiednikami przedmiotów kolekcjonerskich, pokazują trend, w którym podążają użytkownicy, jak również pokazują zwiększenie zainteresowania światami typu metaverse - zaledwie w zeszłym miesiącu ktoś kupił luksusowy jacht za ponad 650000 dolarów.

Dane Chainalysis wskazują, że rucj NFT pochodzi głównie z kilku regionów, z Azji Środkowej i Południowej, Ameryki Północnej, Europy Zachodniej i Ameryki Łacińskiej. Liczby sugerują, że podobnie jak konwencjonalna kryptowaluta, NFT osiągnęły globalną popularność, a żaden region nie stanowi więcej niż 40% miesięcznych wizyt internetowych od marca 2021 r. Zainteresowanie NFT zaczęło szybko rosnąć w lipcu 2021 r., stale powiększając się do października. Liczba aktywnych kolekcji NFT osiągnęła najwyższy poziom ponad 2300 dokładnie 24 października 2021 r., co jest ogromnym skokiem w porównaniu z zaledwie 193 na początku marca. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konsumenci wydali w tym roku już 27 miliardów dolarów na tokeny NFT

 0