Kupił kartę GeForce RTX 3090 Ti na Amazonie i dostał... piasek

Kupił kartę GeForce RTX 3090 Ti na Amazonie i dostał... piasek

Brazylijczyk zamówił na Amazonie GeForce RTX 3090 Ti i mocno się zdziwił, kiedy zamiast upragnionej karty graficznej otrzymał pojemniki z piaskiem. Tego typu przypadki, kiedy kupujący zostaje oszukany i zamiast zamówionego produktu otrzymuje cegłę czy inne przedmioty, mające niewiele wspólnego z rzeczywistym sprzętem, nie są niczym nowym, ale rzadko mamy okazję zobaczyć materiał z rozpakowywania takiego oszustwa. 

Mauricio Takeda opublikował filmik przedstawiający unboxing karty graficznej GeForce RTX 3090 Ti, ale niestety nie wszystko poszło po jego myśli, ponieważ w środku zamiast zamówionego na Amazonie produktu znalazł… piasek. Na szczęście przeczuwał, że coś jest nie tak, gdyż rozkład wagi paczki był podejrzany, więc poprosił żonę o nagranie wideo. Jak się okazuje, miał rację. Twierdzi, że jest osobą spokojną, ale tym razem był w szoku. W końcu, ktoś oszukał go na naprawdę dużą kwotę, a w sprawę zamieszany jest taki gigant jak Amazon.

 Mimo wielu wiadomości od poszkodowanego Amazon nie zrobił nic, aby rozwiązać problem.

@maurisousa_ Comprei uma placa de vídeo e recebi potes de areia da @amazon ♬ som original - MauriSousa_

Mauricio zamówił grafikę PALIT GeForce RTX 3090 Ti GameRock w sklepie Amazon podczas Prime Days. I choć obecnie rynek brazylijski odnotowuje gwałtowny spadek cen kart z serii Geforce RTX 30, to w tamtym czasie była to naprawdę dobra okazja. Karta została sprzedana za 14 500 RBL (ok. 12 372 zł). Ale w zapieczętowanej paczce nie było nic oprócz pojemników z piaskiem.

To jednak nie koniec tej historii. Mimo wielu wiadomości od poszkodowanego Amazon nie zrobił nic, aby rozwiązać problem. Poszkodowany dzwonił do obsługi klienta wielokrotnie przez kilka dni, a w końcu otrzymał mail, który zawierał… link do usunięcia konta Amazon.  Warto dodać, że to zamówienie zostało zrealizowane przez Amazon. Mauricio od tego czasu złożył pozew w sądzie ds. drobnych roszczeń, a jego historia trafiła do krajowych mediów i dopiero wtedy Amazon zaczął rozwiązywać problem.

A skoro mowa o oszustwach z Amazona, to bardzo podobny problem miał niedawno Patrick Kennedy z ServeTheHome. Zamiast karty graficznej GeForce RTX 3090 jego przesyłka zawierała model GeForce RTX 3070. To zamówienie zostało również złożone podczas Amazon Prime Days. Oczywiście takie sytuacje nigdy nie powinny mieć miejsca. Ludzie często celowo zwracają niewłaściwe towary, czy to zapieczętowane procesory czy karty graficzne, które później pojawiają się ponownie jako nowe przedmioty i są wysyłane do nowych klientów. W tym miejscu zawodzą centra dystrybucyjne, ponieważ towary nie są sprawdzane po zwrocie.

Warto więc nagrywać materiały z rozpakowywania drogich zamówień tylko po to, aby mieć jakieś dowody. Naszych czytelników zachęcamy zaś przede wszystkim do zakupów ze sprawdzonych źródeł, nawet jeśli ich ceny są nieco wyższe. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kupił kartę GeForce RTX 3090 Ti na Amazonie i dostał... piasek

 0