Kupiłeś Call of Duty: Infinite Warfare w Sklepie Windows? Nie zagrasz ze znajomymi ze Steama

Kupiłeś Call of Duty: Infinite Warfare w Sklepie Windows? Nie zagrasz ze znajomymi ze Steama

Dzisiaj (4 listopada) debiutuje Call of Duty: Infinite Warfare. Grę można kupić między innymi przez Steama lub Sklep Windows. Wybór tego drugiego wiąże się z dość poważnymi konsekwencjami.

Call of Duty: Infinite Warfare to najnowsza odsłona znanej serii strzelanek. Tym razem gracze przeniosą się w przyszłość, a niektóre bitwy stoczą w kosmosie. Premiera ma miejsce już dzisiaj, czyli 4 listopada. Jak w każdy Call of Duty, najważniejszy jest tryb multiplayer. Okazuje się, że już zakup w dużej mierze może zadecydować o wrażeniach płynących z gry dla wielu graczy.

Grę można kupić między innymi na Steamie lub w Sklepie Windows. Zakup Call of Duty: Infinite Warfare w tym drugim oznacza, że nie będziemy mogli grać online z użytkownikami innych platform, w tym Steam i Xbox One. Microsoft co prawda przewidział taką możliwość, ale tylko od deweloperów zależy, czy będą chcieli z niej skorzystać. Activision Blizzard nie zdecydowało się na taki krok.

Oznacza to, że kopia zakupiona w Sklepie Windows pozwoli na grę tylko i wyłącznie z innymi osobami, które kupiły tytuł w ten sam sposób. Biorąc pod uwagę popularność Steama, można założyć, że większość osób skorzysta jednak z tej platformy. A to oznacza, że graczy korzystających ze Sklepu Windows będzie najprawdopodobniej zdecydowanie mniej. W takiej sytuacji jedynym słusznym wyborem wydaje się być zakup w każdym innym miejscu, gdzie otrzymamy klucz do zarejestrowania na platformie firmy Valve.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kupiłeś Call of Duty: Infinite Warfare w Sklepie Windows? Nie zagrasz ze znajomymi ze Steama

 0