Laptop dla nauczyciela. Wiemy, jak zarejestrować swoją firmę w programie rządowym

Laptop dla nauczyciela. Wiemy, jak zarejestrować swoją firmę w programie rządowym

Laptop dla nauczyciela to hucznie zapowiadany program rządowy (o szczegółach dowiesz się z innego artykułu). Bon na laptopa do 2500 zł otrzymają wszyscy spełniający opisane w ustawie warunki. Wszystko to rzecz jasna perspektywy samych nauczycieli, ale dziś dowiedzieliśmy się o nowych informacjach, które powinny zainteresować przedsiębiorców. Wiemy, jak zarejestrować swoją firmę w programie.

Każdy przedsiębiorca, który spełnia warunki opisane w ustawie, może przystąpić do programu Laptop dla nauczyciela. Te informacje są już oczywiście znane, ale do dziś tajemnicą pozostawało to, w jaki sposób to zrobić. Na oficjalnej rządowej stronie (tutaj) powstała zakładka umożliwiająca każdemu na zarejestrowanie swojej działalności zajmującej się sprzedażą laptopów lub/i laptopów przeglądarkowych. Ważne jest to, że swoją firmę możesz zgłosić tylko za pośrednictwem sieci Internet.

 

Kto może się zgłosić? Ile kosztuje?

Jak czytamy na oficjalnej stronie, do programu Laptop dla nauczyciela może zgłosić się każdy przedsiębiorca, którego siedziba znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa znajdującego się w EFTA (jeśli jest zarejestrowanym podatnikiem VAT, czynny lub zwolniony). Co ciekawe, przedsiębiorca, który znajduje się na liście osób lub podmiotów wspierających agresję Rosji na Ukrainę, nie może wziąć udziału w programie. Usługa jest kompletnie darmowa.

Co trzeba zrobić, żeby zgłosić firmę do programu Laptop dla nauczyciela?

Wejdź na oficjalną stronę rządową z przygotowanym loginem i hasłem do profilu zaufanego (i telefon), podpisem kwalifikowanym, e-dowodem, Moje ID lub aplikację mObywatel, a następnie kliknij przycisk Zarejestruj Firmę. Następnie podaj wszystkie dane i wyślij zgłoszenie.

Wniosek trzeba oczywiście podpisać, a zrobić to można za pośrednictwem podpisu zaufanego, podpisu osobistego (e-dowodu) lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Kiedy otrzymam dostęp?

Po poprawnym wykonaniu rejestracji, dostęp otrzymywany jest automatycznie.

Program Laptop dla nauczyciela ruszy niebawem

Wiemy, że pierwsze bony dla nauczycieli zostaną przyznane już w październiku bieżącego roku i choć nadal istnieje wiele niewiadomych, zbliżamy się wielkimi krokami do pierwszego laptopa sprzedanego za pośrednictwem dopłat. Bądźcie czujni, ponieważ już za niedługo dowiemy się, w jaki sposób powinny zostać oznaczane laptopy biorące udział w programie.

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptop dla nauczyciela. Wiemy, jak zarejestrować swoją firmę w programie rządowym

 0