Laptop Razer Blade 14 z NVIDIA GeForce RTX 3060 i po raz pierwszy procesorem od AMD

Laptop Razer Blade 14 z NVIDIA GeForce RTX 3060 i po raz pierwszy procesorem od AMD

Laptopy Razer celują w segment urządzeń klasy premium i jak dotąd marka ta korzystała wyłącznie z procesorów Intela. Teraz sytuacja może ulec zmianie, bo według najnowszych doniesień, firma pracuje obecnie nad laptopem z procesorem AMD, a przynajmniej na to wydaje się wskazywać przeciek z 3DMark. Razer podobno opracowuje nowy 14-calowy laptop z procesorem AMD Ryzen 9 5900HX i procesorem graficznym NVIDIA GeForce RTX 3060. Taka konfiguracja nie jest obecnie oferowana przez Razera w żadnym ze swoich dotychczasowych laptopów, a w rzeczywistości producent w ogóle nie oferuje produktów z procesorami AMD Ryzen, bazując wyłącznie na Intelu. 

Razer może po raz pierwszy wypuścić laptopa z procesorem AMD - Razer Blade 14 ma otrzymać Ryzena 9 5900 HX oraz kartę graficzną GeForce RTX 3060.

Nie wiadomo czy laptop w ogóle się pojawi sprzedaży, bo jak dotąd współpraca AMD z Razerem nie została ogłoszona. Możliwe, że jest to tylko wstępny projekt laptopa, choć równie dobrze może to być wersja inżynieryjna, która jest o krok od premiery. Urządzenie nosi nazwę Razer P1411 i odnosi się zapewne do Razer Blade 14. Jak dotąd producent nie pokazał 14-calowego laptopa z aktualną generacją kart Ampere, skupiając się na wersjach 15 i 17-calowych. 

Razer postawił na Ryzena 9 5900 w wariancie HX, bo zdaje się, że zdławiony do 35W wariant HS jest dostępny na wyłączność ASUSa, który oferuje go w 14-calowym  ROG Zephyrus G14, jednak procesory mogą być również ograniczane przez BIOS, co w przypadku tak małych sprzętów, może okazać się nie tyle dobrym pomysłem ile koniecznością. Na pokładzie oprócz Ryzena znajdzie się również GeForce RTX 3060 w wersji Max-P, na co wskazuje pamięć 1750 MHz (14 Gb/s). Nie wiadomo jednak jaka będzie dokładna wydajność karty, bo producenci mogą dowolnie konfigurować moc układu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptop Razer Blade 14 z NVIDIA GeForce RTX 3060 i po raz pierwszy procesorem od AMD

 0