Laptopy z procesorami Intel Core Ultra dodane do ofert sklepów

Laptopy z procesorami Intel Core Ultra dodane do ofert sklepów

Niektóre sklepy widocznie są już przygotowane na nadchodzącą premierę nowych laptopów wyposażonych w kolejną generację mobilnych procesorów Intela. Do ofert pewnych niemieckich sklepów dodano laptopy Acer z układami należącymi do linii Intel Core Ultra. Znamy ich ceny.

Laptopy Acer z procesorami Intel Core Ultra

Właśnie poznaliśmy 2 nowe laptopy Acera, które napędzane są przez procesory z rodziny Intel Core Ultra. Komputery te zostały dostrzeżone przez @momomo_us w ofertach dwóch niemieckich sklepów internetowych. Wygląda na to, że sprzedawcy nieco się pospieszyli, bo mimo że premiera układów Meteor Lake jest już blisko, to wciąż zostały do niej niespełna 2 tygodnie.

Właśnie poznaliśmy 2 nowe laptopy Acera, które napędzane są przez procesory z rodziny Intel Core Ultra.

Acer z Intel Core Ultra 7

Jednym z dostrzeżonych modeli jest Acer SFG14-72-7186. To 14-calowy laptop oferujący wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2880 x 1800. Jego sercem jest procesor Intel Core Ultra 7 155H taktowany zegarem bazowym 3,8 GHz. Maksymalnie częstotliwość może wzrastać do 4,9 GHz. Sam CPU to 16-rdzeniowa i 22-wątkowa jednostka. Na pokładzie omawianego komputera znajduje się 32 GB pamięci RAM typu LPDDR5X. Producent postawił tutaj na dysk SSD 1 TB. Komputer wyceniono na 1249 euro, czyli ok. 5400 złotych.

Tańsza wersja z Core Ultra 5 125H

Kolejny model został oznaczony jako SFG14-72-56RD. To również propozycja o rozmiarze 14 cali z panelem OLED oferującym rozdzielczość 2880 x 1800. Cięcia kosztów zobaczymy tutaj w przypadku procesora, pamięci RAM i dysku. Zaczynając od tej pierwszej kategorii, wewnątrz znajduje się procesor Intel Core Ultra 5 125H dysponujący 14 rdzeniami i 18 wątkami. Jego podstawowe taktowanie to 3,3 GHz. W trybie boost może natomiast wzrosnąć do 4,5 GHz. W tym przypadku do dyspozycji użytkownika oddawane jest 16 GB RAM-u w standardzie LPDDR5X. Dwukrotnie mniejszą pojemność względem laptopa z Core Ultra 7 ma również dysk. Zamiast 1 TB otrzymujemy tutaj 512 GB. Oczywiście także w postaci nośnika SSD. Decydując się na tę słabszą konfigurację można sporo zaoszczędzić. Wariant z Core Ultra 5 został wyceniony na 999 euro (ok. 4300 zł).

Acer z Intel Core Ultra 5

Oficjalnie komputery z procesorami Meteor Lake (Core Ultra) powinny trafić do sprzedaży 14 grudnia lub na niedługo po tej dacie. Przyczyna jest bardzo prosta, bo właśnie 14 grudnia Intel ma wprowadzić serię Meteor Lake. Tego dnia Niebiescy mogą również dać zielone światło na uruchomienie sprzedaży. Pozostało nam więc już tylko cierpliwie poczekać te niecałe 2 tygodnie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Laptopy z procesorami Intel Core Ultra dodane do ofert sklepów

 0