Larian Studiosp pracuje nad nową grą, która ma być lepsza od Baldur's Gate 3

Larian Studiosp pracuje nad nową grą, która ma być lepsza od Baldur's Gate 3

Po sukcesie, jaki odniósł Baldur's Gate 3 twórcy odpowiedzialni za grę z Larian Studios nie spoczywają na laurach i już działają nad kolejną produkcją. Według zapowiedzi będzie ona jeszcze lepsza.

Twórcy Baldur's Gate 3 chcą przygotować jeszcze lepszą grę

Larian Studios jest obecnie na fali. Baldur's Gate 3 nie tylko spotkał się z uznaniem graczy, co znalazło swe potwierdzenie w wysokiej sprzedaży gry, ale również został nominowany i zdobył różne nagrody. Teraz zawalczy w kilku kategoriach w tym o miano gry roku na The Game Awards 2023, które odbędzie się 7 grudnia. Mimo ogromnej pracy i przygotowywania wersji na konsole Xbox Series X/S deweloperzy działają już nad następnym projektem, o którym nie mogą jeszcze za wiele mówić. Poza tym, że będzie lepszy.

Autorzy Baldur's Gate 3 pracują nad jeszcze ambitniejszą grą.

Dyrektor generalny Larian Studios, Swen Vincke skomentował nominację trzecich Wrót Baldura do TGA mówiąc, że to "wielki zaszczyt zwłaszcza, iż konkurencja w tym roku jest mocna". Jednocześnie uchylił nieco rąbka tajemnicy o nowym tytule, który ma przekroczyć wiele granic. 

„Chciałbym opowiedzieć wam o kolejnej ważnej grze, aczkolwiek czujemy się bardzo pewni siebie i upewniamy się, że przekroczy ona wiele granic. Jestem tym bardzo podekscytowany”. Przy okazji dodał, że Baldur's Gate 3 jest przerażający, ale w pozytywnym sensie.

Premiera Baldur's Gate 3 na Xbox Series już wkrótce

Nie wiemy, czy następna produkcja to kontynuacja trzeciej części Wrót Baldura, lecz nie wolno tego wykluczyć. Baldur's Gate 3 zadebiutował 3 sierpnia na komputerach oraz we wrześniu na PlayStation 5. Właściciele Xboxów muszą czekać na swoją kolej, a to ze względu na problemy, jakie sprawia port na konsole Microsoftu, przy czym jako winowajcę wskazywano model Series S.

Larian Studios zapewniło, że poznamy datę premiery na Xbox Series 7 grudnia podczas The Game Awards 2023.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Larian Studiosp pracuje nad nową grą, która ma być lepsza od Baldur's Gate 3

 0