LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB - popularny cooler CPU w wersji RGB

LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB - popularny cooler CPU w wersji RGB

Gracze to bardzo wymagająca grupa konsumentów i LC-Power zdaje się to rozumieć, dlatego też ich najnowszy cooler CPU spełniać ma potrzeby tej grupy użytkowników. LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB to jedna z ciekawszych konstrukcji chłodzenia procesora powietrzem, dedykowana głównie fanom gamingu oraz obudów ze szklanym panelem bocznym, a to z racji efektownego podświetlenia RGB w zakresie 16,7 mln barw. Wentylator cechuje pełna zgodność z technologiami "MSI Mystic Light", "GIGABYTE Fusion" oraz "ASUS Aura", co pozwala dopasować jego iluminację do pozostałych komponentów komputera, jak płyta główna, pamięci RAM czy obudowa. Warto podkreślić, że nowy cooler niemieckiego producenta bazujące na modelu LC-CC-120, który jest obecny na rynku od kilku lat i świetnie sprawdza się w średniopółkowych zestawach gamingowych. Wersja z RGB jest ewolucją tego rozwiązania, w pełni pokrytą czarnym matowym lakierem, który nadaje całości stylowego wyglądu. Dzięki zastosowaniu uniwersalnego systemu montażu, LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB jest kompatybilny z gniazdami procesorów Intel i AMD.

Nowa wersja LC-CC-120 z RGB oferuje nie tylko iluminację w zakreise 16,7 mln kolorów, ale jest też w pełni pokryta czarnym matowym lakierem, który nadaje całości stylowego wyglądu.

TDP tego coolera wynosi 180 W i gwarantuje skuteczne chłodzenie w procesorach Ryzen pierwszej oraz drugiej generacji, a także niskie temperatury praktycznie wszystkich procesorów Intela. Cztery miedziane rurki cieplne gwarantować mają skuteczne przewodzenie termiczne, aluminiowy radiator w czarnym kolorze skutecznie odprowadza ciepło z procesora, a wentylator ze starannie zaprojektowanymi żebrami dba o bezpieczną i chłodną pracę CPU. Ten ostatni element zapewnia przepływ powietrza na poziomie 58 CFM przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Jego prędkość można ustawić dowolnie z poziomu płyty głównej w zakresie 800 – 1800 RPM (obrotów na minutę). W domyślnym ustawieniu działanie wentylatora nawet przy najwyższych prędkościach nie wpływa znacząco na głośność komputera, a wszystko za sprawą wysokiej jakości łożyska, które gwarantuje przy okazji długą żywotność wentylatora.

LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB jest stosunkowo kompaktową konstrukcją o wymiarach 152 x 125 x 75 mm, pozwalającą na wygodny montaż pamięci RAM i pasującą do większości obudów ATX (nawet tych wąskich) w standardzie mid tower. Producent chwali się, że LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB to jednostka chłodząca procesor, łącząca w sobie praktyczność z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Kompaktowa konstrukcja, podświetlenie wentylatora RGB, wysoka kultura pracy i wydajne chłodzenie procesorów o współczynniku TDP 180 W stanowić mają jego największe atuty. Producent udziela na urządzenie dwa lata gwarancji, a sugerowana cena SRP wynosi 129 zł.

Specyfikacja techniczna:

 • Wymiary coolera (wysokość x szerokość x głębokość) 152 x 125 x 75 mm
 • Wymiary wentylatora (wysokość x szerokość x głębokość) 120 x 120 x 25 mm
 • Przepływ powietrza: 58 CFM
 • Prędkość wentylatora: 800-1800 rpm (+/- 10%)
 • Podświetlenie wentylatora: Pełne RGB
 • Zgodność z technologiami "MSI Mystic Light", "GIGABYTE Fusion" oraz "ASUS Aura"
 • Waga: 935 g
 • Sposób montażu: pionowy
 • Rodzaj łożyska: FDB (Fluid Dynamic Bearing)
 • Intel LGA 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011/2011-3/2066
 • AMD FM1/FM2/AM2/AM2+/AM3/AM3+/AM4
 • Poziom hałasu: 8,9 - 21 dB

Pokaż / Dodaj komentarze do: LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB - popularny cooler CPU w wersji RGB

 0