Legendy ze Sierra powracają z emerytury i tworzą nową grę point-and-click w dawnym klimacie

Legendy ze Sierra powracają z emerytury i tworzą nową grę point-and-click w dawnym klimacie

Wielu starszych graczy z pewnością doskonale kojarzy i z nostalgią wspomina gry dostarczane przez Sierra Entertainment, w tym King’s Quest, Space Quest, Lords of the Realm, Phantasmagoria, czy też Leisure Suit Larry. Deweloper świetnie sobie radził i w 1996 roku Ken i Roberta Williams, twórcy studia sprzedali je, przechodząc na dość wczesną emeryturę. Jeśli wspomniane tytuły przywołują nostalgię i jesteście fanami klasycznych gier komputerowych, to z pewnością ucieszy Was fakt, że zarówno Ken, jak i Roberta Williams potwierdzili, że są z powrotem w branży tworzenia gier z nowym tytułem, który ma się pojawić (wszystko idzie dobrze) przed końcem roku!

Legendy ze świata gier, założyciele kultowego Sierra i wielu świetnych przygodówek point-and-click - Ken i Roberta Williams - powracają i zapowiadają nową grę w dawnym klimacie. Czekamy z niecierpliwością.

Małżeństwo zapowiedziało, że nowy tytuł wejdzie do testów beta latem, co wskazuje, że pełnowymiarowa wersja może zostać wypuszczona jeszcze przed końcem roku. Ken i Roberta Williams, to prawdziwe legendy wśród twórców gier, które chcą udostępnić graczom tytuł w tym samym klimacie, co wczesne cenione serie, takie jak właśnie Kings Quest, jednak dostosowane do współczesnego gracza. Najnowsza pozycja jest wstępnie zatytułowana jako The Secret i będzie grą dla jednego gracza.

"Roberta i ja byliśmy od dziesięcioleci pytani, czy kiedykolwiek wyprodukujemy kolejną grę, i zawsze stanowczo mówiliśmy "nie". Zmieniło się to, gdy Roberta wpadła na sprytny pomysł na grę, a jednocześnie dobrze się bawię ucząc się środowiska programistycznego Unity 3D i rozmawiałem z utalentowanym artystą 3D" - powiedział Ken. Niestety pomimo tego, że otrzymujemy od Kena i Roberty Williamsów zupełnie nowy tytuł, który będzie wyraźnie inspirowany grami, które stworzyli w erze Sierra, firma nie jest pod ich kontrolą i marka nadal pozostaje prawie martwa. Mimo to ich powrót po ponad 25 latach jest sporym wydarzeniem.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Legendy ze Sierra powracają z emerytury i tworzą nową grę point-and-click w dawnym klimacie

 0