Legion Go - wiemy jaki chip znajdzie się na pokładzie. Jest coś jeszcze...

Legion Go - wiemy jaki chip znajdzie się na pokładzie. Jest coś jeszcze...

O nadchodzącej konkurencji dla Steam Decka oraz ASUS ROG Ally ze strony Lenovo dowiedzieliśmy się na początku sierpnia. Jeszcze wczoraj do internetu trafiły zdjęcia prezentujące wygląd konsoli Legion Go. Dziś, oprócz nowych grafik, do sieci wypłynęły także informacje na temat chipu, który będzie napędzał konsolę.

Nowe szczegóły o Lenovo Legion Go

Steam Deck pokazał, że warto. ASUS ROG Ally, że da się lepiej. Ciekawe co dobrego na rynek mobilnych konsol dla graczy przyniesie Lenovo. Jeśli jeszcze nie wiecie, to ta chińska firma, znany między innymi z produkcji laptopów, szykuje swojego własnego handhelda sygnowanego rozpoznawalną wśród graczy marką Legion. Już wczoraj mogliśmy zapoznać się z wyglądem konsoli Legion Go.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez serwis Windows Report, chipem napędzającym Legion Go zostanie Ryzen Z1 Extreme.

Lenovo Legion Go

Dziś dysponujemy ciekawymi informacjami na temat specyfikacji, a konkretniej procesora. W tym przypadku jest to oczywiście układ APU, który wyposażono w mocną (jak na integrę) grafikę. Wcześniej zakładaliśmy, iż może to być jeden z chipów należących do serii Ryzen 7040U. Teraz już nawet z samych grafik wynika, że Lenovo postawiło na serię Ryzen Z1.

Ryzen Z1 Extreme, ekosystem i okulary AR

Jak wynika z informacji przedstawionych przez serwis Windows Report, chipem napędzającym Legion Go zostanie Ryzen Z1 Extreme. Przypomnijmy więc jego specyfikację. Model Z1 Extreme został stworzony w oparciu o architekturę Zen 4 oraz RDNA 3. W ramach tego układu otrzymujemy 8 rdzeni i 16 wątków. Maksymalne taktowanie tej jednostki wynosi 5,1 GHz, a ilość dostępnej pamięci cache L3 to 16 MB. Jeśli chodzi o zintegrowany układ graficzny, to oferuje on 12 CU i może pracować z zegarem 2,7 GHz. Jeśli chodzi o TDP, tutaj Lenovo ma całkiem niezłą swobodę, ponieważ Z1 Extreme jest w tej kwestii konfigurowalny w zakresie 9-30 W. Warto dodać, że seria Ryzen Z1 została stworzona właśnie na potrzeby mobilnych konsol do gier. Obecnie korzysta z niej ASUS ROG Ally. Niewykluczone też, że w ofercie Lenovo pojawi się wariant konsoli Legion Go ze słabszym układem Ryzen Z1.

Lenovo Legion Go

To jednak nie wszystko, bowiem dowiedzieliśmy się, że Lenovo pracuje nad całym ekosystemem dla graczy stworzonym wokół Legion Go. Jednym z dodatków mają być okulary Legion AR dostosowane właśnie do gier. Jest szansa, że zadebiutują one wraz z konsolą już we wrześniu tego roku. Niestety na tę chwilę nie znamy konkretnej daty premiery Legion Go. Według źródła, handheld od Lenovo zostanie przedstawiony w trakcie IFA 2023. Jeśli chodzi o cenę to spodziewamy się, że ta będzie raczej zbliżona do kwoty, jaką trzeba zapłacić za ASUS ROG Ally. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Legion Go - wiemy jaki chip znajdzie się na pokładzie. Jest coś jeszcze...

 0