Lenovo pokazało laptopa z rozsuwanym wertykalnie ekranem

Lenovo pokazało laptopa z rozsuwanym wertykalnie ekranem

Pisaliśmy już dziś o smartfonie Motorola rizr z rozwijanym ekranem, ale to nie jedyne urządzenie ze stajni Lenovo, które wykorzystywać ma podobną technologię. Chiński gigant pochwalił się bowiem również windowsowym laptopem, który także wyposażony został w rozwijany w pionie wyświetlacz. 

Podobnie jak w przypadku smartfona Motoroli, to portal Android Authority ponownie miał okazję sprawdzić prototypowy notebook Lenovo, przyglądając mu się z bliska. Ten chiński producent od lat eksperymentuje z nowymi formatami laptopów i dla przykładu pod koniec 2020 roku firma wypuściła na rynek ThinkPad X1 Fold ze składanym ekranem, a dwa lata później odświeżyła ten produkt. 

Zaprezentowany właśnie w ramach targów MWC 2023 laptop z rozwijanym ekranem to wciąż prototyp.

Zaprezentowany właśnie w ramach targów MWC 2023 laptop z rozwijanym ekranem to wciąż prototyp, ale jego konstrukcja zdaje się wyciągać wnioski ze składanego notebooka. Okazuje się bowiem, że właściciele X1 Fold często używali notebooka w konfiguracji pionowej do wielozadaniowości, pisania kodu i innych zadań.

Mając to na uwadze, Lenovo zdecydowało się stworzyć ten koncepcyjny przenośny notebook, którego wyświetlacz zwija się do wnętrza obudowy, gdy jest normalnie używany jako 12,7-calowy laptop o proporcjach 4:3. Laptop może zwiększyć przekątną swojego  plastikowego ekranu OLED-a do 15,3-cala, uzyskując po całkowitym rozwinięciu prawie kwadratowe proporcje 8:9.

Z racji tego, że jest to urządzenie koncepcyjne, nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) możemy spodziewać się jego debiutu na rynku, a Lenovo w związku z tym nie ujawniło żadnych szczegółów na temat specyfikacji laptopa. Wydaje się jednak, że chiński gigant jest zdeterminowany, by wypuścić taki sprzęt do sprzedaży konsumenckiej, ale zapewne przyjdzie nam na niego trochę poczekać. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo pokazało laptopa z rozsuwanym wertykalnie ekranem

 0