Lenovo prezentuje nowe laptopy z serii ThinkPad | CES22

Lenovo prezentuje nowe laptopy z serii ThinkPad | CES22

Lenovo na targach CES 2022 zapowiedziało laptopy z serii ThinkPad skierowane do różnych odbiorców biznesowych. Co takiego oferują nowe modele producenta? Zapraszamy do dalszej części wiadomości.

Jak podaje Lenovo modele ThinkPad Z13 i Z16 są zgodne z nową filozofią projektowania użytkowego, skierowaną do różnych odbiorców biznesowych. Nowy design odzwierciedla zmieniające się podejście do technologii, jej wpływu na środowisko oraz pochodzenia podstawowych komponentów. O bardziej indywidualnym podejściu świadczy nie tylko stylistyka z nowymi kolorami jak brąz i arktyczna szarość, ale też zastosowane materiały, o bardziej zrównoważonym wpływie środowiskowym. Wśród nich znajdują się m.in. aluminium z recyklingu czy wegańska skóra. Zrównoważony rozwój przy projektowaniu ThinkPadów serii Z jest widoczny także w innych elementach jak opakowanie wykonane w 100% z nadających się do recyklingu czy kompostowania bambusa i trzciny cukrowej oraz w zawierającym 75% materiałów pokonsumenckich (PCC) zasilaczu sieciowym. ThinkPad Z13 i ThinkPad Z16 będą jednymi z pierwszych laptopów wyposażonych w najnowsze procesory AMD Ryzen PRO 6000 do urządzeń mobilnych wraz z układem bezpieczeństwa Microsoft Pluton.

Lenovo zapowiedziało laptopy ThinkPad Z13 i Z16 wyposażone w najnowsze procesory AMD Ryzen PRO 6000.

Lenovo prezentuje nowe laptopy z serii ThinkPad | CES22

Lenovo prezentuje nowe laptopy z serii ThinkPad | CES22

Opierając się na warstwowym podejściu do zabezpieczeń AMD PRO, seria AMD Ryzen 6000 to pierwsze procesory x86, które integrują układ zabezpieczeń Microsoft Pluton, zapewniając zabezpieczenie od chipa do chmury na komputerach z systemem Windows 11. Procesor zabezpieczeń Microsoft Pluton został zaprojektowany, a także zaktualizowany przez firmę Microsoft i wzmacnia nowe komputery z systemem Windows 11 w celu ochrony tożsamości użytkowników, danych i aplikacji. ThinkPad Z13 wyposażono w procesor AMD Ryzen 7 PRO 6860Z3, który może zostać skonfigurowany z kartą graficzną Radeon RX 6500M z inteligentnymi technologiami AMD zwiększającymi produktywność. W połączeniu z procesorami Ryzen, AMD Smart Shift Max zapewnia wzrost mocy zarówno dla CPU, jak i GPU, a Smart Shift Eco pozwala na maksymalizację wydajności baterii.

Specyfikacja laptopów:

Lenovo prezentuje nowe laptopy z serii ThinkPad | CES22

Ekrany nowych laptopów ulepszono dzięki ultrawąskim ramkom oraz współczynnikowi proporcji 16:10. Dochodzi do tego kamera internetowa FHD z większym sensorem 1,4 µm i dwoma mikrofonami kierunkowymi. Wprowadzono większy szklany panel dotykowy ForcePad o średnicy 120 mm, który łączy się z całkowicie szklaną podpórką pod nadgarstki. Pomimo smuklejszego designu i nowych materiałów Z13 i Z16 to w końcu laptopy ThinkPad i jako takie są testowane zgodnie ze standardami MIL-Spec 810H. ThinkPad Z13 będzie dostępny od maja 2022 roku w cenie od 1549 USD, natomiast ThinkPad Z16 trafi do sklepów w tym samym miesiącu za 2099 dolarów amerykańskich. Ceny oraz dostępność na polskim rynku poznamy wkrótce.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo prezentuje nowe laptopy z serii ThinkPad | CES22

 0