Lenovo ThinkEdge SE30 i SE50 - całkowicie pasywne zestawy z procesorami Core vPro 11. generacji

Lenovo ThinkEdge SE30 i SE50 - całkowicie pasywne zestawy z procesorami Core vPro 11. generacji

Lenovo zaprezentowało z nową ofertę urządzeń do przetwarzania brzegowego ThinkEdge, którą stworzono przede wszystkim dla zastosowań komercyjnych. Firma twierdzi, że ThinkEdge SE30 i ThinkEdge SE50 są przeznaczone do przetwarzania danych korporacyjnych, bezpieczeństwa i skalowalności w zastosowaniach brzegowych. Oparte na technologii Intel nowe urządzenia ThinkEdge są komputerami przeznaczonymi do przetwarzania danych generowanych przez przedsiębiorstwo na krawędzi. Powołując się na ankietę z grudnia 2020 roku, Lenovo zakłada, że ​​przetwarzanie brzegowe jest jednym z głównych priorytetów dla kadry zarządzającej IT, zwłaszcza w czasie przez pandemii i nie tylko.

Lenovo wprowadza do sprzedaży pasywne ThinkEdge SE30 i ThinkEdge SE50, które dedykowane są zastosowaniom brzegowym.

We wspomnianej ankiecie 59% informatyków stwierdziło, że "zamierza wdrożyć nowe rozwiązania w zakresie przetwarzania brzegowego w ciągu najbliższych 6 miesięcy". Tymczasem 82% zauważyło, że "zbieranie i analiza danych w czasie rzeczywistym to miejsce, w którym rozwiązania brzegowe mają największy wpływ na ich działalność". Przetwarzanie brzegowe związane jest IoT. Jest to technika pozwalająca niwelować opóźnienia i nieefektywność przesyłania danych między milionami połączonych urządzeń, a centrum obliczeniowym. Przetwarzanie brzegowe zakłada zarządzanie danymi już w momencie ich powstania, zamiast przesyłania ich do centralnego zasobu.

ThinkEdge SE30:

  • Procesory Intel Core ™ i5 vPro 11. generacji do zastosowań przemysłowych
  • Do 16 GB pamięci i 1 TB pamięci masowej
  • Bez wentylatora, zakres temperatur pracy od -20 do 60 stopni Celsjusza
  • Zarówno moduły 4G, jak i 5G

ThinkEdge SE50:

  • Procesory Intel Core i7 lub i5 vPro 11. generacji do zastosowań przemysłowych
  • 32 GB pamięci i do 2 TB pamięci
  • Bez wentylatora, zakres temperatur roboczych od 0 do 50 stopni Celsjusza i stopień ochrony IP50
  • Konstrukcja o pojemności 2 litrów z pełnymi przemysłowymi we/wy

"ThinkEdge SE30 i ThinkEdge SE50 mają na celu sprostanie temu zapotrzebowaniu, oferując szybszą moc obliczeniową, lepsze bezpieczeństwo i skalowalność" - twierdzi Lenovo. "Przetwarzanie brzegowe to infrastruktura o kluczowym znaczeniu dla inteligentnej transformacji w przedsiębiorstwie" - powiedział Jon Pershke, wiceprezes ds. strategii i nowych dziedzin działalności w grupie Lenovo Intelligent Devices Group. "Nowe produkty w ofercie ThinkEdge to specjalnie zaprojektowane urządzenia przeznaczone do pracy w sieci lokalnej lub wbudowane w rozwiązania, aby zapewnić klientom Lenovo przewagę w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i skalowalności".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo ThinkEdge SE30 i SE50 - całkowicie pasywne zestawy z procesorami Core vPro 11. generacji

 0