Lenovo Yoga 9 oficjalnie. Procesor Tiger Lake z grafiką Xe i Thunderbolt 4

Lenovo Yoga 9 oficjalnie. Procesor Tiger Lake z grafiką Xe i Thunderbolt 4

Lenovo zaprezentowało całą gamę swoich nowych produktów, koncentrując się głównie na laptopach, z których chiński gigant słynie. Nie zabrakło tu nowej generacji flagowych notebooków Yoga, a konkretniej Yoga 9i i Yoga Slim 9i, czyli następców modeli Yoga C940 oraz Yoga S940, które otrzymały najnowsze podzespoły i technologie. Slim 9i to 14-calowy notebook w tradycyjnej formie, z kolei 9i to konwertowalny sprzęt dostępny w dwóch rozmiarach: 14 cali i 15,6 cala. Mniejsza, 14-calowa wersja, wyposażona została w procesor 11. generacji Intela, czyli Tiger Lake ze zintegrowaną grafiką Xe na pokładzie. Większy 15,6-calowy model musi zadowolić się procesorem 10. generacji Intela (do Core i9 HK), ale jest ku temu powód, ponieważ Lenovo korzysta w tym przypadku z 45 W CPU, a nowe układy Tiger Lake, które powinny doczekać się oficjalnej prezentacji już jutro, nie będą występować w takiej wersji.

Lenovo zaprezentowało całą gamę swoich nowych produktów, koncentrując się głównie na laptopach, z których chiński gigant słynie.

Lenovo Yoga 9 oficjalnie. Procesor Tiger Lake z grafiką Xe i Thunderbolt 4 na pokładzie

Z racji tego, że mniejszy laptop posiada nowszy procesor z kontrolerem z serii Maple Ridge 8000, otrzymał on także wsparcie dla interfejsu Thunderbolt 4, czyli najnowszej wersji tego standardu od Intela. Biorąc jednak pod uwagę, że czwarta generacja tego interfejsu niewiele różni się od trzeciej (oferuje taką samą prędkość do 40 Gb/s), nie jest to duża strata w przypadku większego, 15,6-calowego wariantu Yoga 9i. W przypadku 14-calowego modelu otrzymamy panel IPS o rozdzielczości 4K, oferujący przeszło 90% pokrycie szerokiej palety barw DCI-P3 i maksymalną jasność na poziomie 500 nitów. Producent obiecuje zaś 18 godzin pracy na jednym ładowaniu. W przypadku laptopa Yoga Slim 9i możemy zaś liczyć na 14-calowy wyświetlacz IPS ze 100% pokryciem gamutu sRGB lub 4K z jasnością do 500 nitów. Warto też dodać, że 15,6-calowa Yoga dostępna będzie w konfiguracji z kartą graficzną GeForce GTX 1650 Ti Max-Q.

Lenovo Yoga 9 oficjalnie. Procesor Tiger Lake z grafiką Xe i Thunderbolt 4 na pokładzie

Wszystkie nowe Yogi od Lenovo to produkty klasy premium, dlatego oferują także wsparcie dla technologii HDR Dolby Vision i audio Dolby Atmos. Producent zachował także obrotowy soundbar w konwertowalnej serii. Ponadto obudowy tych laptopów wykonane są z aluminium, a ich palmrest pokryto taflą szkła. Co więcej, pokrywa 14-calowego modelu Yoga i9 wykonana jest z czarnej skóry (najprawdopodobniej ekoskóry). Dodatkowo możemy liczyć na inteligentny gładzik wykrywający siłę nacisku. Konwertowalne Yogi 9i planowo zadebiutować mają w październiku tego roku, a ich cena zaczynać będzie się od 1399 USD za metalową wersję w 14 calach, 1699 USD za skórzaną w 14 calach i 1799 USD za 15-calowy model. Yoga 9i Slim (w USA jako IdeaPad 9i Slim) trafi do sprzedaży w listopadzie w cenie rozpoczynającej się od 1599 USD.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lenovo Yoga 9 oficjalnie. Procesor Tiger Lake z grafiką Xe i Thunderbolt 4

 0