Lepszy bitrate dostępny dla wszystkich użytkowników YouTube Premium, plus kilka innych nowości

Lepszy bitrate dostępny dla wszystkich użytkowników YouTube Premium, plus kilka innych nowości

YouTube Premium ostatnio mocno podrożało (jak wiele innych usług streamingowych w ostatnim czasie), ale firma przynajmniej często dodaje nowe funkcje. W 2023 r. w YouTube Music doczekało się wielu ulepszeń, ale teraz YouTube ogłasza szereg eksperymentalnych funkcji i ofert, które subskrybenci mogą wypróbować.

Prawdopodobnie najciekawszą nowością jest „ulepszona” funkcja odtwarzania w rozdzielczości 1080p w YouTube, która będzie dostępna dla każdego, niezależnie od tego, jakiego urządzenia używa. Na początku była dostępna tylko na iOS, ale teraz jest dostępna także na Androidzie, w Internecie i na telewizorach Smart TV. To ustawienie jakości zapewnia lepszy bitrate, co według YouTube zapewnia więcej informacji na piksel. Ulepszone ustawienie 1080p zaczęło być udostępniane niektórym użytkownikom w Internecie tego lata, ale teraz powinno być dostępne dla wszystkich abonentów Premium, niezależnie od tego, jakiego urządzenia używają.

Prawdopodobnie najciekawszą nowością jest „ulepszona” funkcja odtwarzania w rozdzielczości 1080p w YouTube.

Wyższy bitrate dla 1080p

W tym samym duchu funkcja „kontynuuj oglądanie” wprowadzona przez YouTube na telefony i w internecie będzie dostępna także na tabletach i telewizorach Smart TV. Zasadniczo, jeśli oglądacie film na jednym urządzeniu, wszystkie pozostałe zapamiętają, co oglądaliście i gdzie przerwaliście, dzięki czemu będziecie mogli płynnie kontynuować wideo.

​​YouTube zaczyna również wprowadzać treści generowane przez sztuczną inteligencję do wersji Premium. Na początku tego miesiąca firma ogłosiła, że ​​testuje generowane przez AI podsumowania sekcji komentarzy, a także chatbota, który może próbować odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, co oglądamy. Firma nie opublikowała wówczas pełnego ogłoszenia, po prostu umieściła pewne informacje na stronie pomocy technicznej YouTube, ale teraz możemy zapisać się na testy chatbota. YouTube twierdzi, że do testu przystąpi tylko ograniczona liczba osób, więc nie każdy otrzyma możliwość sprawdzenia tej funkcji. 

W ramach ogłoszenia YouTube pochwalił się również, że ma obecnie 80 milionów użytkowników płatnej i bezpłatnej wersji próbnej Premium na całym świecie. Raczej nie spodziewamy się, że te nowe funkcje skłonią rzesze nowych użytkowników do sięgnięcia po płatną wersję usługi, ale tu zadziałać może atak YouTube'a na programy blokujące reklamy. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Lepszy bitrate dostępny dla wszystkich użytkowników YouTube Premium, plus kilka innych nowości

 0