YouTube Premium podrożał w Polsce. Oto nowe ceny

YouTube Premium podrożał w Polsce. Oto nowe ceny

YouTube przeprowadza w ostatnim czasie kontrowersyjną zmianę, która ma na celu uniemożliwić użytkownikom z włączonymi blockerami reklam oglądanie filmów. Z jednej strony platforma chce zwiększyć wpływy z reklam z drugiej co oczywiste powiększyć grupę aktywnych subskrybentów usługi YT Premium, która dezaktywuje legalnie reklamy wyświetlane w materiałach. Co ciekawe teraz serwis podniósł cenę abonamentu również w Polsce.

Za YouTube Premium zapłacimy w Polsce więcej

Używasz ad blocka i chcesz dalej oglądać filmy na YouTube? Nic prostszego, wyłącz ten program, a najlepiej zapłać za Premium i ciesz się dostępem do treści pozbawionych reklam. Z takiego założenia wychodzi popularna platforma internetowa, która podjęła decyzję, by na całym świecie uniemożliwiać oglądanie filmów osobom z włączonymi blockerami. Druga decyzja to podniesienie ceny usługi Premium także w Polsce. Dotychczas za subskrypcję płaciliśmy 23,99 złotych miesięcznie, natomiast po podwyżce z naszego portfela zniknie 25,99 zł co 30 dni. Niby podwyżka o 2 PLN, ale jednak.

YouTube Premium kosztuje teraz w Polsce 25,99 zł zamiast 23,99 zł.

YouTube Premium podrożał w Polsce

Studenci też wydadzą więcej za Premium w ich przypadku jest to skok z 13,99 do 14,99 zł, czyli o 1 PLN. Więcej zapłacą również mieszkańcy Australii, Argentyny, Chile, Austrii, Turcji oraz Niemiec. Jak argumentuje YouTube w wiadomości e-mail wysyłanej posiadaczom opcji Premium, zmiana "jest konieczna, aby móc dalej ulepszać usługę i wspierać twórców oraz wykonawców, którzy publikują swoje materiały na YouTube". Podkreślono, iż dla firmy decyzja o podwyżce cen nie była łatwa.

Platforma podejmuje kontrowersyjną decyzję

Fani teorii spiskowych mogą uznać, że wprowadzenie podwyżek cen usługi, która dezaktywuje reklamy przy jednoczesnym globalnym zablokowaniu czy znaczącym utrudnieniu korzystania z blockerów reklam na platformie to nie przypadek. Jest to kwestia indywidualnej oceny sytuacji.

Nie jest tajemnicą, że Google chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - mieć lepsze przychody z reklam wyświetlanych przez użytkowników bez blockerów i wpływy z Premium od ludzi, którzy za tę usługę zapłacą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: YouTube Premium podrożał w Polsce. Oto nowe ceny

 0