LG 27GP950 UltraGear to monitor 4K 160 Hz ze złączem HDMI 2.1

LG 27GP950 UltraGear to monitor 4K 160 Hz ze złączem HDMI 2.1

Wygląda na to, że w tym roku obowiązkowym wyposażeniem dla gamingowych monitorów jest złącze HDMI 2.1. Coraz więcej producentów implementuje ten interfejs w swoich produktach i w ubiegłym tygodniu pisaliśmy już o nowym modelu 4K od Acera wyposażonym w tą wersję złącza HDMI, a do tego grona dołączyło właśnie LG, które ujawniło na targach CES monitor LG27GP950. Ten 27-calowy przedstawiciel serii UltraGear stanowi następcę LG2727GN950, a dzięki obecności HDMI 2.1 powinien zainteresować zarówno konsolowych graczy, którzy posiadają PS5 lub Xbox Series X, ale i też pecetowców, którzy chcą uzyskać obraz 4K przy wysokiej częstotliwości odświeżania beż żadnej kompresji czy innych sztuczek (np. stosowania dwóch kabli DisplayPort).

 LG 27GP950 UltraGear to monitor 4K, który może zainteresować nie tylko graczy PC, ale i właścicieli nowych konsol. 

LG 27GP950 UltraGear to monitor 4K, który oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie aż 160 Hz (po podkręceniu), kiedy poprzednik i konkurencji oferują przy tak wysokiej rozdzielczości do 144 Hz. Postawienie na matrycę Nano IPs gwarantuje zaś nie tylko szerokie kąty widzenia i nasycone kolory, ale również bardzo niski czas reakcji wynoszący tylko 1 ms GtG (praktycznie na poziomie paneli TN). Do tego dochodzi wsparcie dla technologii HDR, co potwierdza certyfikat Vesa DisplayHDR 600 (co prawda przy maksymalnej jasności w okolicach 600 nitów nie ma co liczyć na spektakularne efekty, ale i tak HDR powinien być wyraźnie lepszy niż w większości monitorów, gdzie otrzymujemy Vesa DisplayHDR 400). Obecność HDMI oprócz wsparcia 4K przy 120 Hz, gwarantuje także obsługę Variable Refresh Rate (VRR), Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT).  

Producent nie ujawnił jeszcze wszystkich szczegółów (tak naprawdę o monitorze dowiadujemy się jedynie z dość lakonicznej broszurki LG przygotowanej na CES), ale spodziewać można się podobnych funkcjonalności jak w poprzedniku. Oznacza to obecność technologii AMD FreeSync Premium Pro z NVIDIA G-SYNC Compatible i designu 4-Side Virtually Borderless Display, czyli po prostu bardzo smukłych ramek ze wszystkich czterech stron ekranu. Cena LG 27GP950 UltraGear powinna zostać ujawnione wkrótce, ale biorąc pod uwagę, że poprzednik debiutował za 800 USD spodziewać można się tu podobnej, albo i wyższej kwoty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG 27GP950 UltraGear to monitor 4K 160 Hz ze złączem HDMI 2.1

 0