LG i MSI zapowiadają ultrapanoramiczne monitory OLED dla graczy

LG i MSI zapowiadają ultrapanoramiczne monitory OLED dla graczy

LG i MSI praktycznie w tym samym czasie zapowiedziały swoje nadchodzące gamingowe ultrapanoramiczne monitory OLED i obie firmy chwalą się, że ich sprzęt jest pierwszym tego typu. Trudno jednoznacznie powiedzieć, kto ma rację, ale z naszego punktu widzenia, nie ma to żadnego znaczenia. 

LG 45GR95QE-B 45” UltraGear OLED

Na początku tego tygodnia informowaliśmy o 27-calowym gamingowym monitorze OLED od LG z częstotliwością odświeżania 240 Hz. To stosunkowo mały panel o rozdzielczości 2560×1440 pikseli, ale warto przypomnieć, że to praktycznie pierwszy tego typu model OLED dla graczy, który zmierza na rynek, bo dotychczasowe oferowały praktycznie telewizorowe rozmiary. 

LG 45GR95QE-B

Okazuje się, że LG szykuje również nowy ultraszeroki model OLED. Ten ma znacznie dłuższą średnicę 45 cali, ale rozdzielczość nadal wynosi 3440×1440 pikseli. Jest to zakrzywiony monitor (800R) z panelem o odświeżaniu 240 Hz i bardzo niskim czasem reakcji plamki, wynoszącym 0,3 ms. 

Według strony produktu ten monitor będzie sprzedawany w cenie 1699,99 USD (zapewne w Polsce po doliczeniu VAT jego cena przekroczy 9000 zł) i można będzie go zamawiać w przedsprzedaży od 12 grudnia. LG planuje sklepową premierę tego sprzętu 28 grudnia.

MSI Project 491C OLED

Co ciekawe, nowy model od LG nie jest to jedyny właśnie zapowiedziany panel OLED. MSI rozpoczęło zwiastowanie swoich produktów szykowanych na targi CES 2023 od Project 491C, nowego ultraszerokiego monitora z panelem QD-OLED 240 Hz. Nazwa sugeruje, że to 49-calowy panel, ale rozdzielczość nie została jeszcze potwierdzona.

MSI Project 491C OLED

MSI nie podaje żadnych dalszych szczegółów. Jedyne, co zostało potwierdzone, to informacja, że monitor otrzymał nagrodę CES Innovation Award. Nie zdziwi nas jednak, jeśli Project 491C oferować będzie bardzo zbliżone parametry do nowej propozycji LG. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG i MSI zapowiadają ultrapanoramiczne monitory OLED dla graczy

 0