LG nie pojawi się na MWC 2020 z powodu koronawirusa

LG nie pojawi się na MWC 2020 z powodu koronawirusa

Epidemia koronawirusa wpływa również na firmy technologiczne. LG postanowiło bowiem nie brać udziału w tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się jeszcze w tym miesiącu. Według dostępnych informacji gigant nie chce narażać swoich pracowników na dodatkowe niebezpieczeństwo w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa wpływającego również na coraz bardziej restrykcyjne podróże zagraniczne. Zamiast tego LG zaprezentuje swoje produkty na 2020 roku organizując własne wydarzenie, zaś więcej detali w tym zakresie poznamy w najbliższej przyszłości. Co ciekawe początkowo pojawiły się doniesienia jakoby z MWC 2020 wycofał się również ZTE, aczkolwiek producent zdementował rzeczone pogłoski w oświadczeniu, jednocześnie potwierdzając swoją obecność.

W związku z zagrożeniem koronawirusa LG wycofało się z tegorocznych targów MWC, które odbędą się w Barcelonie.

W tym przypadku zostaną jednak zastosowane specjalne środki bezpieczeństwa. Sam organizator targów przyznał, że dotychczas koronawirus miał minimalny wpływ na wydarzenie, z kolei cały program będzie postępował zgodnie z wcześniejszym planem. Oczywiście osoby odpowiedzialne za Mobile World Congress wykorzystają własne środki mające uniemożliwić wystąpienie wirusa na miejscu czy jego rozprzestrzenienie się np. poprzez program zwiększonej czystości oraz dezynfekcji m.in. w punktach informacyjnych gdzie gromadzą się spore grupy zwiedzających. Warto podkreślić, że wirus negatywnie odbił się na działaniu niektórych firm technologicznych. Zakłady produkcyjne w Suzhou w Chinach dostarczające produkty dla takich gigantów jak: Apple, Foxconn i Samsung ogłosiły zamknięcie na czas walki z epidemią.

Jeśli chodzi o najnowszy bilans koronawirusa to zgodnie z danymi Narodowej Komisji Zdrowia w Chinach w wyniku zmarło łącznie 490 osób, z czego kolejne 65 wczoraj. Natomiast liczba zakażonych wynosi 24 324 ludzi. Dotychczas przypadki zachorowań odnotowano w Europie m.in. we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji czy teraz w Belgii. Ogółem tego rodzaju przypadki potwierdzono w około 20 krajach. Co ciekawe producent gry Mirror zachęcił mieszkańców Chin, żeby nie wychodzili z domu, tylko grali w jego produkcję.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG nie pojawi się na MWC 2020 z powodu koronawirusa

 0