LG obiecuje aktualizacje Androida w swoich smartfonach przez najbliższe trzy lata

LG obiecuje aktualizacje Androida w swoich smartfonach przez najbliższe trzy lata

Choć można było się tego spodziewać już od dłuższego czasu, to i tak rezygnacja LG z tworzenia własnych smartfonów okazała się sporym rozczarowaniem dla fanów designu koreańskiego giganta. Wiele osób zastanawiało się także, co ze wsparciem dla telefonów, które LG wypuściło w ostatnim czasie na rynek i na szczęście producent stanął na wysokości zadania i potwierdził właśnie, że zobowiązuje się do wypuszczania aktualizacji systemowych Android dla wielu swoich smartfonów. Modele Velvet, Wing i serie G oraz V z 2019 roku lub nowsze otrzymywać mają update’y Androida przez trzy lata od ich premiery, a „niektóre” modele, takie jak LG Stylo i seria K doczekają się dwóch dużych aktualizacji OS. 

LG zobowiązuje się do wypuszczania aktualizacji systemowych Android dla wielu swoich smartfonów przez trzy lata. 

 

LG podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku smartfonów

Dla przykładu Velvet zadebiutował na rynku w zeszłym roku z Androidem 10, a obecnie trwa wdrażanie Androida 11 dla tego smartfona. Oznacza to, że w pewnym momencie powinien również otrzymać Androida 12 i 13, zakładając, że Google będzie kontynuował roczną kadencję swojego mobilnego OS. Firma LG różnie określa to ogłoszenie, jako „trzyletnie zobowiązanie” i „trzyletnią gwarancję aktualizacji systemu operacyjnego”. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które niedawno kupiły telefon od Koreańczyków i w tym tygodniu dowiedziały się, że producent rezygnuje z tego segmentu rynku.

Ogłoszenie to uznać trzeba za pozytywną niespodziankę, ponieważ przeważnie nie można było liczyć na tak długie wsparcie ze strony LG, nawet gdy firma faktycznie zajmowała się tworzeniem nowych smartfonów. Producent ogłosił utworzenie specjalnego „Centrum uaktualnień oprogramowania” w 2018 r., ale niewiele lub nic się nie zmieniło w kwestii aktualizacji Androida. Większość najnowszych telefonów premium otrzyma system Android 11 dopiero pod koniec 2021 roku. Na początku tego tygodnia koreańska strona firmy LG wskazywała, że ​​niektóre wybrane modele również otrzymają aktualizację do Androida 12.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG obiecuje aktualizacje Androida w swoich smartfonach przez najbliższe trzy lata

 0