LG pokaże na CES gamingowy telewizor OLED, który może zmienić kształt z płaskiego na zakrzywiony

LG pokaże na CES gamingowy telewizor OLED, który może zmienić kształt z płaskiego na zakrzywiony

Zdaje się, że LG Display ma bardzo ambitne plany na najbliższą przyszłość i firma zamierza się nimi pochwalić w trakcie zbliżających się targów CES 2021 (w tym roku odbędą się one jedynie w wirtualnej formie). Koreański producent zapowiedział już, że pokaże w ich trakcie kilka nowych transparentnych OLED-ów, ale zademonstruje również coś, co może zainteresować graczy. Mowa tu o prototypowym telewizorze, który może zmieniać kształt swojego wyświetlacza z płaskiego na zakrzywiony. Ten 48-calowy telewizor 4K korzysta z ekranu „Bendable CSO (Cinematic Sound OLED)”, który pozwala nam cieszyć się płaskim trybem w trakcie oglądanie materiałów wideo, a po wciśnięciu jednego przycisku transformuje na zakrzywiony o promieniu aż 1000R, co zapewnia bardziej immersyjne doznania w trakcie grania. 

Mowa tu o prototypowym telewizorze, który może zmieniać kształt swojego wyświetlacza z płaskiego na zakrzywiony.

Co ciekawe, LG Display prezentowało już podobne rozwiązanie przed rokiem na CES, ale w ramach 65-calowego ekranu, który stosowany ma być w samolotach w ramach systemu rozrywki pokładowej. Co więcej, Bendable CSO posiada pod spodem warstwę swoistego wzbudnika o grubości 0,6 mm, która zmienia cały panel OLED w głośnik. Pozwala to na smuklejszy telewizor, a dźwięk dochodzący bezpośrednio z ekranu podobno zwiększa immersję zarówno w grach, jak i podczas oglądania filmów. Trzeba przyznać, że zapowiada się to niezwykle interesująco, ale zapewne i tak lepszy efekt uzyskamy podpinając do sprzętu słuchawki lub zestaw kina domowego.

Graczy powinno ucieszyć także, że koreański producent zapewnił telewizorowi wsparcie dla technologii VRR (zmienna częstotliwość odświeżania) w zakresie od 40 Hz do 120 Hz. Co prawda porównując maksymalny zakres odświeżania tego TV z topowymi gamingowymi monitorami, gdzie otrzymujemy 240 Hz lub nawet 360 Hz, sprzęt LG wydaje się absolutnym minimum w tym aspekcie, ale trzeba pamiętać, że jest to model 4K, a do tego dochodzi bajer z możliwością zakrzywienia ekranu, Do tego sprzęt pochwalić może się czasem reakcji na poziomie zaledwie 1 ms. Mamy tylko nadzieję, że prototyp zmieni się w pełnoprawny produkt, który trafi na sklepowe półki. Być może konferencja LG na CES przyniesie jakieś konkretne zapowiedzi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG pokaże na CES gamingowy telewizor OLED, który może zmienić kształt z płaskiego na zakrzywiony

 0