LG wycofuje się z rynku smartfonów, a Apple i Samsung ostrzą sobie zęby na klientów producenta

LG wycofuje się z rynku smartfonów, a Apple i Samsung ostrzą sobie zęby na klientów producenta

LG po latach wycofuje się z branży smartfonów co nie stanowi większego zaskoczenia, zważywszy na fakt, iż segment ten przynosił producentowi straty. Firma chce skupić się na innych aspektach działalności, a na jej odejściu zamierza skorzystać Apple oraz Samsung. Według agencji informacyjnej Yonhap twórca iPhone'ów zaoferuje użytkownikom urządzeń LG specjalny program wymiany, który na ten moment wystartuje w Korei Południowej. Całość polegałaby na możliwości odkupienia telefonów LG, których właściciele oprócz standardowej wyceny dostaną też bonus w postaci 150 tysięcy wonów (około 500 złotych). Wszystko to pod warunkiem, że zdecydują się kupić iPhone'a 12 albo iPhone 12 mini. Dodatkowy warunek obowiązującego do 25 września 2021 roku programu to posiadanie smartfona LG minimum miesiąc.

Apple i Samsung startują ze specjalnym programem wymiany smartfonów skierowanych do klientów LG.

Na podobne rozwiązanie zdecydował się również Samsung w przypadku serii Galaxy S21, Galaxy Note 20, Galaxy Z Fold 2 oraz Galaxy Flip 5G z kolei jego program potrwa do 30 czerwca bieżącego roku. Warto wspomnieć, że prawie 80 procent użytkowników LG V50 ThinQ przesiadło się na sprzęt z serii Galaxy. Według Counterpoint Research, Samsung pozostaje liderem na rodzimym rynku z 65% udziałów, natomiast Apple kontroluje 21% branży. Podium zamyka LG z 13% udziałów. Niestety na ten moment nie wiemy, czy Apple oraz Samsung rozszerzą swój program także o pozostałe regiony globu.

Tak jak pisaliśmy LG odchodzi z branży smartfonów, ale wpuści pożegnalną propozycję. V70 ThinQ zostanie wyprodukowany w dość limitowanej liczbie 1000 egzemplarzy i najpewniej będzie dostępny wyłącznie dla pracowników przedsiębiorstwa. Wewnątrz znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 888 wspomagany przez 8 GB RAM oraz 6,5-calowy wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz. Całość zasili bateria o pojemności 5300 mAh z ładowaniem 45 W. LG V70 ThinQ będzie pracować pod kontrolą Androida 11.

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG wycofuje się z rynku smartfonów, a Apple i Samsung ostrzą sobie zęby na klientów producenta

 0