LG zamierza zlecać na zewnątrz produkcję tańszych smartfonów. Firma skupi się na flagowcach

LG zamierza zlecać na zewnątrz produkcję tańszych smartfonów. Firma skupi się na flagowcach

Nie da się ukryć, że LG od dłuższego czasu ma duży problem, by nawiązać równą walkę z rywalami na rynku smartfonów, a dział mobilny firmy od dawna przynosi straty. Koreański producent postanowił więc zmienić swoją strategię, by pozostać konkurencyjnym i jak donosi agencja Reuters, zamierza wprowadzić drastyczne zmiany w swoim dziale mobilnym. Celem jest jeszcze większe wykorzystanie outsourcingu dla budżetowych modeli i tych ze średniej półki i skoncentrowanie się na samodzielnym opracowywaniu jedynie urządzeń klasy premium. Oznacza to, że tańsze smartfony marki LG wytwarzane będą przez zewnętrzną firmę, która jedynie umieści na nich logo koreańskiego przedsiębiorstwa. 

Jak donosi agencja Reuters, LG zamierza wprowadzić drastyczne zmiany w swoim dziale mobilnym. Firma chce zlecać produkcję tańszych telefonów na zewnątrz.

LG Wing

Z doniesień wynika, że wewnątrz firmy stworzono już nawet tytuł dla ODM, co jest terminem wykorzystywanym w stosunku do firm, które jedynie umieszczają logo innego producenta na tworzonych i produkowanych przez siebie urządzeniach. Celem jest oczywiście redukcja kosztów developingu, gdyż nie da się ukryć, że rywalizacja w niższych segmentach jest niezwykle trudna, ponieważ te zdominowane są obecnie przez chińskie marki, które są w stanie dostarczyć lepszej jakości produkty w niższych cenach. LG w ostatnich latach miało duże problemy z dostosowaniem się do tych realiów (podobnie zresztą jak Sony), stąd też straty przynoszone przez dział mobilny firmy od 22 kwartałów. Aż dziw bierze więc, że przedsiębiorstwo tak późno zdecydowało się na bardziej drastyczne ruchy. 

 

Zmiany w modelu biznesowym LG mogliśmy zaobserwować już w bieżącym roku, ponieważ telefony tego producenta zrezygnowały z topowych procesorów Qualcomm. Zamiast tego firma skupiła się na designie (patrz LG Velvet) i unikalnej formie (patrz LG Wing) dla swoich urządzeń klasy premium. Wygląda na to, że producent zamierza dalej podążać tą drogą, koncentrując się właśnie na designie swoich smartfonów, a ostatnie plotki sugerowały, że spodziewać możemy się nawet telefonu ze zwijanym ekranem. Co warto podkreślić, LG już polegało na outsourcingu w przypadku swoich budżetowych modeli, ale teraz zamierza rozszerzyć to o średnią półkę, która jest jeszcze bardziej konkurencyjnym segmentem. Wkrótce powinniśmy się przekonać, czy strategia ta się sprawdzi.      

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: LG zamierza zlecać na zewnątrz produkcję tańszych smartfonów. Firma skupi się na flagowcach

 0