Life is Strange: True Colors i Life is Strange Remastered Collection zapowiedziane

Life is Strange: True Colors i Life is Strange Remastered Collection zapowiedziane

Zgodnie z deklaracją podczas specjalnego wydarzenia Square Enix ujawnił informacje o Life is Strange: True Colors, który jest nową odsłoną serii zapoczątkowanej w 2015 roku przez DONTNOD Entertainment. Tym razem za prace odpowiada Deck Nine mające na swoim koncie grę tej marki - Life is Strange: Before the Storm będącą prequelem przygód Cloe kluczowej postaci z jedynki. Trzeci epizod zaoferuje nową bohaterkę, którą jest Alex Chen posiadającą nadprzyrodzoną moc przeżywania, absorpcji i manipulowania silnymi emocjami innych. Emocje te Alex postrzega jako promieniejące, kolorowe aury. Historia kręci się wokół śmierci brata głównej protagonistki, według oficjalnej wersji zginął on w wypadku samochodowym, aczkolwiek Alex nie do końca w to wierzy i postanawia odkryć prawdę, zdradzając zarazem mroczne sekrety miasteczka Haven Springs. Do tego staniemy przed wyborami wpływającymi na rozgrywkę czy możliwością nawiązania silnych relacji z postaciami niezależnymi.

Life is Strange: True Colors zadebiutuje 10 września.

Pojawi się też opcja personalizacji stroju bohaterki spośród 24 ubrań. Za oprawę muzyczną odpowiadają m.in. zespoły mxmtoon, Novo Armor, Radiohead, Phoebe Bridgers, Gabrielle Aplin.. Life is Strange: True Colors zadebiutuje 10 września i co waże tytuł nie zostanie podzielony na epizody i całość dostaniemy od razu. To dobra zmiana oczekiwana przez pewną część graczy pamiętających podzielone na epizody poprzedniczki. W ofercie przedsprzedażowej oprócz podstawki znajdziemy również Deluxe Edition zawierającego ekskluzywną opowieść Wavelengths pozwalającą wcielić się w Steph na rok przed przybyciem Alex do Haven Springs, czy Life is Strange Hero Outfit Pack ze strojami inspirowanymi poprzednimi bohaterami serii. Najdroższy Ultimate Edition oprócz przytoczonego zestawu dodatków ma remastery dwój pierwszych odsłon Life is Strange. Właśnie to kolejna interesująca dla fanów wiadomość.

Square Enix przedstawiło Life is Strange Remastered Collection, w ramach którego otrzymujemy Life is Strange i Life is Strange: Before the Storm z ulepszoną oprawą graficzną (postacie zawierające motion capture i otoczenie), lepszym oświetleniem czy poprawionymi łamigłówkami. To wszystko działa na lepszej wersji silnika. Debiut Life is Strange Remastered Collection ze wszystkimi odcinkami nastąpi jesienią 2021 roku. Za tę edycję odpowiada duet Deck Nine oraz DONTNOD Entertainment. Niestety remastery oraz Life is Strange: True Colors najpewniej nie dostaną polskiej wersji językowej, co nie dziwi, ponieważ deweloperzy odpowiadający za markę od początku ignorują rodzimych graczy zmuszonych do korzystania z amatorskiego spolszczenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Life is Strange: True Colors i Life is Strange Remastered Collection zapowiedziane

 0