Limiter LHR w kartach NVIDIA Ampere złamany. Nie ma już ograniczeń w kopaniu Ethereum

Limiter LHR w kartach NVIDIA Ampere złamany. Nie ma już ograniczeń w kopaniu Ethereum

NVIDIA wprowadziła ograniczenie wydajności kopania kryptowalut w niektórych swoich kartach graficznych z  rodziny Ampere, co miało odciągnąć górników od gamingowych konstrukcji. Niestety, limiter właśnie został całkowicie złamany.

NiceHash  poinformowało, że jako pierwsi na  świecie całkowicie ominęli limiter kopania NVIDII, który występuje w kartach graficznych Ampere w wersji LHR. Ominięcie zabezpieczeń przywraca pełną wydajność kopania dla większości kart graficznych RTX 3000. Limiter LHR został wprowadzony ponad rok temu, żeby ograniczyć wykupowanie gamingowych wersji kart graficznych przez górników kryptowalut, kierując ich w stronę kart im dedykowanych - m.in. pozbawionych wyjść wideo.

Osoby zajmujące się kopaniem kryptowalut z różnym powodzeniem próbowały ominąć ogranicznik i jak dotąd nie udawało się odblokować pełnego potencjału kart NVIDII. Wcześniejsze doniesienia  o algorytmach omijających LHR były oszustwem, a rozprowadzane pliki zawierały złośliwy kod. Twórcy NiceHash, firmy dostarczającej oprogramowanie do kopania, ogłosili , że całkowicie ominęli limiter NVIDII i odblokowali pełną wydajność kopania kart LHR. Wiele niezależnych źródeł przetestowało algorytmy i potwierdziło, że faktycznie ominięcie LHR działa. 

Odblokowany RTX 3080 Ti może teraz z łatwością uzyskać ponad 110 MH/s, podczas gdy wcześniej dało się osiągnąć maksymalnie do około 80 MH/s.  Metoda ta działa obecnie tylko na komputerach z systemem Windows i obsługuje tylko algorytm DaggerHashimoto (Ethash). Nie działa również na kartach GeForce RTX 3050 i GeForce RTX 3080 12 GB, ponieważ podobno mają one nowy algorytm LHR. Gracze mogą  jednak chwilo spać spokojnie. Spadające kursy kryptowalut nie spowodują, że górnicy rzucą się na odblokowane karty. A przynajmniej nie w tej chwili...

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Limiter LHR w kartach NVIDIA Ampere złamany. Nie ma już ograniczeń w kopaniu Ethereum

 0