LINQ by Elements prezentuje multiport USB-C z 6 rożnymi wejściami. Większa produktywność!

LINQ by Elements prezentuje multiport USB-C z 6 rożnymi wejściami. Większa produktywność!

inf. prasowa LinQ by Elements

Przy korzystaniu z multimediów komputerowych i mnóstwa akcesoriów peryferyjnych szybko okaże się, że zabrakło nam wystarczającej liczby gniazd. Plątanina kabli od różnych adapterów i przejściówek może w tym czasie przyprawić o ból głowy. Duńska marka Linq by Elements ma na to radę, którą jest uniwersalny aluminiowy koncentrator USB-C 6w1 Pro z sześcioma różnymi złączami, w tym HDMI 4K, USB-A i C oraz Ethernet. Właśnie ma swoją premierę w Polsce.

W erze cyfrowej, w której technologia staje się coraz bardziej integralną częścią naszego codziennego życia, wybór odpowiedniego sprzętu jest kluczowy. Jeśli chcemy podłączyć do laptopa lub komputera stacjonarnego całe mnóstwo urządzeń peryferyjnych (np.myszkę, klawiaturę, drukarkę, skaner czy zewnętrzny dysk twardy SSD), szybko zabraknie nam... wolnych portów. Chyba każdy zna ten problem „z autopsji“. Z podobną sytuacją zresztą mamy do czynienia przy potrzebie skorzystania do z tabletu albo nawet telefonu komórkowego. Co zatem zrobić? Dla takich sytuacji i zadań specjalnych powstał właśnie Multiport 6w1 Pro USB-C od duńskiej marki Linq by Elements.

 

LinQ by Elements 6w1

LinQ by Elements 6w1 - Specyfikacja

Praktyczny, solidny i niewielki (wymiary 11,6 cm x 3,2 cm x 1,4 cm przy 53 g wagi) hub jest jednym z tych urządzeń, które mają potencjał, by znacząco podnieść komfort korzystania szczególnie z laptopa lub komputera stacjonarnego. Dlaczego? Dzięki kompaktowej konstrukcji multiportu, można połączyć wszystkie swoje urządzenia w jednej obudowie, żegnając się z koniecznością korzystania z wielu kabli i adapterów. To wszystko przekłada się na większą przestrzeń roboczą na blacie i wizualną harmonię. Wystarczy podłączyć hub do złącza USB-C w komputerze, a on już sam zajmie się resztą. Dysponuje trzema złączami USB typu C (w tym jednym z Power Delivery o mocy 100 W), portem USB-A, HDMI, a także gniazdem Gigabit Ethernet.

A skoro o stronie wizualnej już była mowa, to podkreślmy, że wyjście HDMI obsługuje ultrawysoką rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli) przy częstotliwości odświeżania ekranu 60 Hz. Tak oto możemy podłączyć do laptopa zewnętrzny monitor lub nowoczesny telewizor i cieszyć z dwóch włączonych ekranów jednocześnie, ustawionych w odpowiednich miejscach na biurku. Nawiasem mówiąc, takie rozwiązanie na pewno korzystnie wpłynie na naszą pozycję na fotelu czy krześle, a w konsekwencji na nasz kręgosłup.

Warto podkreślić, że porty SuperSpeed+ USB-A i USB-C, obsługujące fenomenalną prędkość 10 Gb/s, pozwalają na przesyłanie ponad 100 GB danych poniżej 3 minut (!). Jakiś praktyczny przykład? W naszym zasięgu jest więc przesłanie do 10 pełnych filmów w kinowej jakości 4K lub 15000 zdjęć szybciej niż czas potrzebny na przygotowanie sobie filiżanki cappuccino.

Liczba zewnętrznych urządzeń podłączanych do komputera i obsługujących najpopularniejszą oraz najnowocześniejszą obecnie łączność USB-C (dyski SSD, czytniki e-Booków, kontrolery do gier, powerbanki) geometrycznie wzrasta. Dlatego nigdy nie można mieć wystarczającego zapasu szybkich portów tego typu. Od przybytku głowa nie boli!

W koncentratorze nie mogło też zabraknąć obustronnego gniazda USB typu C z technologią Power Delivery o mocy 100 W. Umożliwia ono niesamowicie szybkie i bezpieczne zasilanie energią urządzeń mobilnych, bez żadnego ryzyka zwarcia, przegrzania, przepięcia czy głębokiego rozładowania.

Z kolei złącze Gigabit Ethernet gwarantuje nam zawsze stabilne i niezawodne połączenie internetowe potrzebne do płynnego przesyłania strumieniowego lub niezakłóconych połączeń wideo, które po pandemii stały się już absolutnym standardem.

LinQ by Elements 6w1

Wspierane standardy

Multiport 6w1 Pro USB-C Linq by Elements został wykonany z recyklingowanego szczotkowanego aluminium i zaprojektowany z myślą o trwałości.

Porty i maksymalne osiągalne prędkości przesyłania danych:

  • 1 x 4K HDMI – HDMI 2.0, do 4K/60 Hz;

  • 1 x USB-C PD – do 100 W (w tym 15 W używane do zasilania koncentratora);

  • 1 x USB-C – do 10 Gb/s, USB3.2 Gen2;

  • 2 x USB-A – do 10 Gb/s, USB3.2 Gen2

  • 1 x Gigabit Ethernet – do 1000 Mb/s / 1Gb/s

Multiport 6w1 Pro USB-C Linq by Elements znajduje się w sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 399 zł.

Wszelkie informacje o tej nowości produktowej znajdziemy na oficjalnej stronie producenta.


 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: LINQ by Elements prezentuje multiport USB-C z 6 rożnymi wejściami. Większa produktywność!

 0